Strona główna 0_Slider Urząd Miejski czeka na opinie do strategii miasta

Urząd Miejski czeka na opinie do strategii miasta

4

Świdnica posiada Strategię Rozwoju, którą należy uaktualnić. Dokument ten wskazuje na to, jakie działania są w naszym mieście najważniejsze i które z nich w pierwszej kolejności powinny być realizowane. Strategia Rozwoju wyznacza, w którym kierunku będzie rozwijać się miasto, gdzie będą inwestowane środki finansowe.Urząd Miejski zachęca mieszkańców do nadsyłania uwag i opinii.


Struktura Strategii Rozwoju opiera się o:
– diagnozę – opis sytuacji społeczno-gospodarczej, potencjały, talenty, walory Świdnicy oraz wyzwania stojące przed mieszkańcami,
– wizję – opis pożądanego stanu miasta w przyszłości,
– cele – informacja o tym, jak osiągnąć stan opisany w wizji, wskazanie kierunków na – strumienie środków finansowych, na obszary, które zapewnią rozwój,
– system realizacji – informacja o tym, jak strategia będzie wdrażana, monitorowana i oceniana, a także komunikowana.

– Zachęcamy serdecznie, żeby wszyscy mieszkańcy współtworzyli Strategię. Chcemy, żeby była ona szeroko akceptowanym dokumentem w modelu partycypacyjnym, czyli z udziałem świdniczan oraz przedstawicieli środowisk lokalnych, tj. m.in.: przedsiębiorców, organizacji, ekspertów, bezrobotnych, seniorów czy też ludzi młodych. Podczas jej aktualizacji chcemy dać każdemu możliwość wyrażenia swojej opinii na temat przyszłości Świdnicy – apeluje Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka prasowa UM w Świdnicy. Wszystkich zainteresowanych współpracą zapraszamy do przesyłania uwag do I Projektu Strategii Rozwoju Miasta Świdnica na lata 2017-2023. Zapraszamy również na spotkania, które zaplanowano w dniach od 4 do 20 kwietnia.

Projekt Strategii Rozwoju Miasta Świdnica na lata 2017-2023 znajduje się TU:

Formularz zgłaszania uwag dostępny TU

Wypełniony formularz zgłaszania uwag i sugestii do Projektu Strategii Rozwoju Miasta Świdnica na lata 2017-2023 należy przesłać pocztą elektroniczną na adres e-mail: [email protected] lub złożyć osobiście do 20 kwietnia 2017 roku w siedzibie Urzędu Miejskiego w Świdnicy przy ul. Armii Krajowej 49, w godzinach od 7:30 do 15:30. W tytule maila prosimy wpisać „Konsultacje społeczne projektu Strategii Rozwoju Miasta Świdnica”.

/UM w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułKoncert Korteza przeniesiony do I LO
Następny artykułPrzygarnij maleńką i schorowaną Brunię [Aktualizacja]