Strona główna Kultura Koncert Korteza przeniesiony do I LO

Koncert Korteza przeniesiony do I LO

0

Ze względu na ogromne zainteresowanie koncertem Korteza w Świdnicy, na który bilety zostały już wyprzedane, organizatorzy postanowili przenieść wydarzenie do sali widowiskowej I Liceum Ogólnokształcącego. Artysta niezwykle naturalny, o wyjątkowym, głębokim głosie wystąpi w piątek 7 kwietnia. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00, a nie jak wcześniej zapowiadano o godz. 19.30.
Kortez Trio wystąpi w piątek 7 kwietnia jako ostatni z 5 artystów wybranych w ramach I edycji Świdnickich Recenzji Muzycznych (http://www.sok.com.pl/recenzje/). Przed występem zostaną ogłoszone wyniki głosowania na kolejnych wykonawców w ramach Świdnickich Recenzji Muzycznych.

Do tej pory na podstawie propozycji i głosów świdniczan wystąpili Kat i Roman Kostrzewski, Luxtorpeda, Janusz Radek & The Ants i Dawid Kwiatkowski. W czwartek 6 kwietnia o północy zakończy się głosowanie na tegoroczne propozycje, wśród których do wyboru są Coma, Evvolves, Hunter, Kękę, Luxtorpeda, Mietek Szcześniak, Paweł Domagała, Sarius, Szad Akrobata i Taco Hemingway. Szczegóły można znaleźć na stronie http://www.sok.com.pl/recenzje2017/.

Kortez zawita do Świdnicy m.in. dzięki recenzji albumu „Bumerang” autorstwa Adriana Holeckiego, który pisał tak: „Płyta, która wzrusza od pierwszego dźwięku i nie przestaje po wybrzmieniu ostatniego. Na tak emocjonalny album czekałem długo. „Bumerang” nie jest ani żałosnym utyskiwaniem, ani przesłodzonym popowym płaczem. Intymne utwory emanują szczerością i przejęły mnie tak mocno, że choć znam płytę już niemal na pamięć, wciąż zdarza mi się maglować ją raz za razem.”

Na trwającej właśnie trasie, Kortez wykonuje oprócz utworów z płyty „Bumerang” także nowe kompozycje. Artysta niemal w każdym mieście przyciąga tłumy publiczności i większość jego koncertów wyprzedaje się w szybkim tempie.

Koncert w sali widowiskowej I LO (ul. Pionierów 30) z powodu zmiany miejsca wydarzenia rozpocznie się o 20.00 a nie o 19.30 jak wcześniej zapowiadano. Wejście na salę będzie możliwe od 19.00. Ze względu na wymagania artysty nie przewidziano występu supportów. Wszystkie bilety są już wyprzedane i nie będzie możliwości zakupienia ich w dniu koncertu.

Organizatorem koncertu jest Świdnicki Ośrodek Kultury przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Świdnicy oraz Hotelu Esperanto.

/Bartosz Łabuda, Świdnicki Ośrodek Kultury/

Zdjęcie: fanpage Korteza