Strona główna Konkursy Rigoletto w CINEMA3D już jutro

Rigoletto w CINEMA3D już jutro [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]

0

W ramach cyklu Klasyka Opery CINEMA3D zaprasza na niezwykłe wydarzenie operowe. Już 6 kwietnia, transmisja spektaklu „Rigoletto” na żywo z Teatre del Liceu w Barcelonie. Opera w 3 aktach, śpiewana po włosku.

Opera „Rigoletto” miała triumfalną premierę w La Fenice w Wenecji dnia 11 marca 1851r. Wielu uważa, że było to pierwsze operowe arcydzieło Verdiego w jego późnej karierze. Ta tragiczna historia obraca się wokół rozwiązłego Księcia Mantui, jego garbatego błazna Rigoletto i pięknej córki Rigoletto – Gildy. Oryginalny tytuł opery La maledizione (Klątwa) odnosi się do klątwy rzuconej na Księcia i Rigoletta przez dworzanina, którego córkę uwiódł Książę zachęcony przez Rigoletta. Klątwa ziściła się, gdy Gilda zakochała się w Księciu i poświęciła swoje życie, aby uratować Księcia przed mordercą zatrudnionym przez jej ojca.
Opera w trzech aktach, śpiewana po włosku. Transmisja na żywo z Gran Teatre del Liceu w Barcelonie. Bilety dostępne w kasie kina i na www.cinema3d.pl

W konkursie, w którym stawką było jedno podwójne zaproszenie na spektakl, zadaliśmy pytanie o głosy operowe trójki głównych bohaterów. Rigoletto śpiewa barytonem, Gilda sopranem, natomiast książę Mantui to tenor. Jako pierwsza pełnej prawidłowej odpowiedzi udzieliła pani Bernardeta Gaik. Gratulujemy i życzymy udanego wieczoru.

W ramach cyklu Klasyka Opery, CINEMA3D zaprasza na kolejną transmisję na żywo jednej z najbardziej lubianych oper Pucciniego na wspaniałej scenie starożytnego greckiego teatru w Taorminie: 5 lipca 2017 r. La Bohème – Giacomo Puccini z Teatro Antico Taormina.

/artykuł nadesłany/