Strona główna Sport Moto Tydzień do startu Raju Świdnickiego Krause

Tydzień do startu Raju Świdnickiego Krause [LISTA ZAŁÓG]

0

57 załóg zgłosiło się do rywalizacji w 45. Rajdzie Świdnickim-Krause – pierwszej rundzie Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Z numerem pierwszym wystartują Jakub Brzeziński z Szymonem Marciniakiem, którzy zapowiadają start przednionapędowym Citroenem DS3 R3T.

Sześć załóg wystartuje samochodami klasy R5. Filip Nivette z Kamilem Hellerem nakleją numer 2 na drzwi swojej Skody Fabia R5. Tuż za nimi na liście zgłoszeń widnieją Jarosław Kołtun z Ireneuszem Pleskotem i Zbigniew Gabryś z Arturem Natkańcem. Te załogi wystartują w Świdnicy Fordami Fiesta R5. Świetnie znany polskim kibicom Dominykas Butvilas zapowiada Skodę Fabię R5, a jego pilotem będzie Renatas Vaitkevicius. Bliźniaczym samochodem zadebiutuje na trasach RSMP Marcin Gagacki i Marcin Bilski. Z numerem 7 do rywalizacji przystąpią Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Ford Fiesta R5).

Pięć załóg zgłosiło się w samochodach klasy Open N, a aż jedenaście zespołów, z Dariuszem Polońskim i Balbiną Gryczyńską na czele, będzie rywalizować za kierownicą samochodów przygotowanych w klasie 4. Janek Chmielewski podobnie jak w zeszłym roku wystartuje za kierownicą tylnonapędowego BMW R+Maxi. Jego pilotem będzie Kamil Kozdroń. Ich BMW zgłoszone jest w klasie Open 2WD, która w tym roku obfituje w wiele interesujących pozycji. Na trasie 45. Rajdu Świdnickiego-Krause będziemy mogli podziwiać różnorodne samochody, od wspomnianego BMW, poprzez przednionapędowe auta, aż po Ładę 2105 (Paweł Biegun i Patryk Olejniczak) i Nissana 350Z Sławomir Strychalski i Paweł Pochroń).

W Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski na liście zgłoszeń widnieją 23 załogi. Z numerem 101 na trasie pojawią się Artur Rowiński z Magdaleną Tokarską (Audi Quattro). Tuż za nimi wystartują: Krzysztof Głowała i Mateusz Głowała (Mazda 323 GTX), oraz Robert Luty i Dariusz Gurdziołek w Subaru Legacy. Do Rajdu zgłosił się również Piotr Zaleski i Jacek Gruszczyński w Porsche 911. Listę zamykają Artur Burtan i Rafał Chronowski w Fiacie 128 Sport Coupe.

Pełna lista zgłoszeniowa RSMP: http://rajdkrause.pl/pliki/listy/45rsk_rsmp_entrylist.pdf

Pełna lista zgłoszeniowa HRSMP: http://rajdkrause.pl/pliki/listy/45rsk_hrsmp_entrylist.pdf

/Rajd Świdnicki Krause/

Poprzedni artykułPaweł Krysiak w barwach Krause
Następny artykułO czym pamiętać przed świąteczną podróżą?