Strona główna Sport Moto Paweł Krysiak w barwach Krause

Paweł Krysiak w barwach Krause

0

Świdnica w dniach 21-23 kwietnia znów stanie się rajdową stolicą kraju. Udział w jubileuszowym 45. Rajdzie Świdnickim Krause, jednej z najstarszych imprez w Polsce zapowiedziało aż 80 teamów, a im towarzyszyć będą rzesze kibiców i sympatyków sportów motorowych. W stawce krajowego czempionatu nie zabraknie Pawła Krysiaka, kierowcy ze Strzegomia, który postawił na pilota Pawła Gacka i Forda Fiestę R2. Załoga Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej pojedzie w barwach tytularnego sponsora zawodów – firmy Krause.

Na sprawdzone i widowiskowe odcinki specjalne postawili organizatorzy jubileuszowego 45. Rajdu Świdnickiego Krause. Rywalizacja dla najlepszych w kraju zawodników rusza już w piątek, 21 kwietnia. Na trasie pojawi się aż 80 załóg ścigających się w ramach Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W stawce Inter Cars RSMP Fordem Fiestą R2 pojadą Paweł Krysiak i Paweł Gacek. Już wiadomo, że załoga otrzymała 40. numer startowy.

Rajd Świdnicki Krause to dla mnie dosłownie domowy występ, stąd też czuję na sobie dużą presję, pod wieloma względami. Mój start wspiera wiele lokalnych firm i życzliwych osób. A przede wszystkim, jadąc w barwach tytularnego sponsora zawodów, firmy Krause chciałbym pokazać swoje umiejętności i zaprezentować się z jak najlepszej strony – mówi Paweł Krysiak, na którego prawym fotelu zasiądzie Paweł Gacek z Bielska-Białej.

Załoga Paweł Krysiak/Paweł Gacek, reprezentująca Automobilklub Ziemi Kłodzkiej postawiła na Forda Fiestę R2, która w ubiegłym roku wyjeździła Mistrzostwo Polski w 4F. Samochód jest wypożyczany od Rafała Kręciocha (mistrza Polski w 4F), a obsługiwał go będzie sprawdzony zespół Evo Tech z Wisły. – Ford Fiesta R2, którym dysponujemy, oczywiście nie umożliwia nam nawiązania kontaktu z czołówką Inter Cars RSMP, jednak będziemy starali się wykrzesać z niego tyle, ile się da. Szkoda tylko, że przed rajdem nie udało nam się zrobić testów. Mój trening odbędzie się dopiero na odcinku testowym rajdu, a pierwsza pętla będzie taka na rozjeżdżenie. Mój plan to przede wszystkim zero błędów – mówi Paweł Krysiak.

Poprzedni artykuł107. urodziny świdnickiego lekkoatlety!
Następny artykułTydzień do startu Raju Świdnickiego Krause [LISTA ZAŁÓG]