Strona główna 0_Slider 107. urodziny świdnickiego lekkoatlety!

107. urodziny świdnickiego lekkoatlety!

3

14 kwietnia swoje 107 urodziny obchodził najstarszy lekkoatleta w Polsce, Europie, a może i na świecie. Świdniczanin Stanisław Kowalski świętował w gronie najbliższych.

Jedynie skromna delegacja ze Starostwa Powiatowego złożyła solenizantowi serdeczne życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. – Pan Stanisław nadal czuje się świetnie, unika stresów, dużo przebywa na świeżym powietrzu. Nie planuje już co prawda startów, ale nadal dużo spacerujemówi Zygmunt Worsa, opiekun sportowy pana Stanisława.

Przypomnijmy, Stanisław Kowalski, rocznik 1910, swoją sportową przygodę rozpoczął w wieku lat… 104. Do tej pory na Mistrzostwach Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce, wynikiem 7.50, ustanowił nowy rekord Europy w kategorii M 100 w rzucie dyskiem. Pan Stanisław ustanowił także nowe rekordy Polski oraz rekordy Mistrzostw Polski w pchnięciu kulą (4, 27), rzucie dyskiem (7,50) i biegu na 100 m. (34, 50). Jego ostatni start miał miejsce podczas XXV Halowych Mistrzostw Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce w Toruniu, 12 marca 2016 r.

Piotr Dębek
rzecznik prasowy starostwa powiatowego w Świdnicy

Poprzedni artykułGaraże na celowniku złodzieja [FOTO]
Następny artykułPaweł Krysiak w barwach Krause