Strona główna 0_Slider Targi Ziemi 124, czyli najlepsze lokalne produkty raz w miesiącu

Targi Ziemi 124, czyli najlepsze lokalne produkty raz w miesiącu

0

Tegoroczne Targi Ziemi w Kraskowie z całą pewnością skradną serca wszystkich spragnionych nieprzetworzonego, świeżego i wykonanego z pasją jedzenia. Inicjatywa jest także okazją do poznania lokalnych twórców i artystów oraz szansa na udział w wyjątkowych warsztatach. Comiesięczne wydarzenie startuje w niedzielę 7 maja o godz. 12.00 w Bzowej Ostoi.
Inicjatywa narodziła się rok temu w głowach Kooperatywy 124, dzięki której w maju 2016 roku odbył się pierwszy Majowy Targ Ziemi. Targ, na którym zaprezentowało się kilkudziesięciu lokalnych producentów, rolników, twórców, artystów i pasjonatów zgromadził ogromną liczbę odwiedzających. – Zeszłoroczna akcja utwierdziła nas w przekonaniu, że Targ Ziemi należy kontynuować, ponieważ mieszkańcy naszego regionu szukają i cenią świeże, nieprzetworzone produkty kupowane u sprawdzonych producentów, często nawet swoich sąsiadów – zgodnie mówią inicjatorki Targu Ziemi 124 Joanna Maślukiewicz i Izabela Gamperl.
Nasza inicjatywa jest autorska, oddolna, niezależna i niekomercyjna.  Nie wspierają nasz żadne koncerny, ani potentaci. Szukamy pasjonatów, osób bezkompromisowo podchodzących do swojego produktu lub dzieła. Nie korzystamy z półproduktów. Nasz produkt jest owocem pracy naszych rąk. Za każdym wytworem, czy miejscem stoi wizja. Z takiego klucza dobieramy wystawców – dodają założycielki Kooperatywy 124.
Od maja do grudnia 2017 roku odbędzie się osiem edycji Targu Ziemi 124 – każda (prócz najbliższej majowej) w pierwszą niedzielę miesiąca w godzinach od 12.00 do16.00. Majowy Targ Ziemi wyjątkowo startuje w drugą niedzielę miesiąca, czyli 7.05.2017. Wydarzenie organizowane jest w Bzowej Ostoi Miłośników w Kraskowie, w gminie Marcinowice.
Każda edycja to również warsztaty, w których wziąć udział mogą wszyscy zainteresowani. W maju będą to „Warsztaty mniszkowe”, w czasie których wykorzystamy mlecze od kwiatostanu po korzeń. Zrobimy syrop z mniszka na wszelkie słabości i infekcje, herbatkę z korzenia, oczyszczającą organizm z komórek nowotworowych, sałatkę francuską mniszkową na wiosenne odmłodzenie oraz parę przydatnych i tanich lecz niebywale skutecznych kosmetyków. Na warsztaty można zapisać się poprzez link https://goo.gl/forms/v64p84QqH3ti7dAJ3
Co można kupić na Targach Ziemi 124? Wszystko, co świeże, zdrowe i oryginalne. Produkty rolne, warzywa sezonowe, sery, chleby, przetwory malinowe, syropy z kwiatów, owoców i liści ziół, zioła, mydła glicerynowe, masło shea, konfitury z czereśni i mirabelki ze Ślężańskiego stoku i wiele innych oryginalnych, lokalnych produktów.

Inicjatywę wspiera Gmina Marcinowice i Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach.
Terminy Targu Ziemi 124:
Niedziela, 12.00-16.00, Bzowa Ostoja – Krasków

majowy/mniszkowy 7.05.2017
czerwcowy/miodowy 4.06.2017
lipowy/bzowy 2.07.2017
sierpniowy/jagodowy 6.08.2017
wrześniowy/jabłkowy 3.09.2017
październikowy/dyniowy 1.10.2017
listopadowy/ziemniaczany 5.11.2017
grudniowy/bożonarodzeniowy 3.12.2017

Chcesz wystawić swój lokalny produkt? Zgłoś się przez formularz https://goo.gl/forms/V6zGXD6eXPwggevl1
/Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach/