Strona główna 0_Slider Świdniczanie będą bić rekordy

Świdniczanie będą bić rekordy

1

Mieszkańcy Świdnicy będą bić rekord w jeździe 24-godzinnej na rowerze stacjonarnym i biegu 24-godzinnym na bieżni mechanicznej. Akcja startuje 20 maja o godz. 10.00. Inicjatywie oprócz ustanawiania rekordu, przyświeca szczytny cel. Każdy pokonany przez uczestników km będzie przemnożony przez 1 zł. Uzbierana kwota zostanie przeznaczona na zakup rowerów dla wychowanków Domu Dziecka ze Świdnicy.
Świdniczanie będą bić rekordy Polski w jeździe 24-godzinnej na rowerze stacjonarnym i biegu 24-godzinnym na bieżni mechanicznej. Każdy może mieć w tym swój udział.

Akcja rozpocznie się o godz. 10.00 w Galerii Świdnickiej. Koniec zaplanowano dokładnie 24 godziny później – o godz. 10.00 w niedzielę, 21 maja. Wszystko w ramach kolejnej edycji akcji „Świdnica na rowery”.

W ustanawianiu rekordu rowerowego pomogą zaproszeni goście, kolarze oraz wszystkie chętne pełnoletnie osoby. W zeszłym roku wykręciliśmy 1.238,7 km. Biegacze wystartują po raz pierwszy.

Warunkiem wzięcia udziału jest wysłanie zgłoszenia, w terminie do 15 maja, poprzez specjalny formularz rejestracyjny dostępny na stronie: http://sport.swidnica.pl/aktywni-24h-rekord-polski-i-swidnicy/.

Wykręcanie obu rekordów będzie się odbywać na odcinkach czasowych 15, 30 lub 60 minut.

Regulamin imprezy – http://sport.swidnica.pl/wp-content/uploads/2017/04/regulamin-aktywni-24h.pdf.

Celem akcji jest promowanie i popularyzacja wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze, biegania, zdrowego trybu życia i rodzinnego spędzania czasu.

Oprócz ustanowienia obu rekordów, organizatorzy przewidzieli cel charytatywny akcji. Każdy przejechany na rowerze „rekordowym” i przebiegnięty przez uczestników kilometr będzie przemnożony przez 1 zł i uzbierana w ten sposób kwota zostanie przeznaczona na zakup rowerów dla wychowanków Domu Dziecka ze Świdnicy.

W czasie „kręcenia i biegania” między godz. 12.00 – 15.00 przewidziane są gry, zabawy i konkursy dla dzieci zorganizowane przez Zespół Placówek Wychowawczych ze Świdnicy oraz Niepubliczną Katolicką Szkołę Podstawową Caritas ze Świdnicy.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Organizatorzy: Referat Sportu UM Świdnica, Galeria Świdnicka, Fitness World Galeria Świdnicka.

Poprzedni artykułPoczątek maja z Biegiem Goplany
Następny artykułDzieci pieką domowy chleb