Strona główna 0_Slider Reklama znika, posłanka przeszła do PO. Co z biurem Nowoczesnej?

Reklama znika, posłanka przeszła do PO. Co z biurem Nowoczesnej?

14

Z okien biura poselskiego Joanny Augustynowskiej w Świdnicy usuwana jest reklama Nowoczesnej. – Biuro Nowoczesnej zostaje – zapewnia Wojciech Rut, szef świdnickich struktur partii Ryszarda Petru. Przekonuje, że chodzi jedynie o dostosowanie się do wymogów miasta w ramach polityki reklamowej. Dzisiaj Joanna Augustynowska wraz z trojgiem innych posłów Nowoczesnej przeszła do klubu Platformy Obywatelskiej.

Usuwanie reklam z szyb zbiegło się w czasie z zamieszaniem wokół posłanki Joanny Augustynowskiej. Po medialnych doniesieniach o jej planach przejścia do PO szef Nowoczesnej zadecydował o zawieszeniu w prawach członka Nowoczesnej. Mimo wielu prób portalowi Swidnica24.pl nie udało się skontaktować się z Joanną Augustynowską. Jak podaje Gazeta Wyborcza, ten sam problem miało także kierownictwo partii. Joanna Augustynowska wydała tylko oświadczenie: „Zaangażowałam się w budowanie.Nowoczesnej od początku, aby następnie przez ostatnie półtora roku w Sejmie aktywnie reprezentować wyborców, którzy nam zaufali – nam, to znaczy wielu osobom, które poświęciły swój czas i energię na budowanie nowej jakości w polityce. Uważam decyzję o zawieszeniu mnie za nieuzasadnioną, absurdalną, a cała sytuacja jest dla mnie bolesnym zaskoczeniem. W związku z powyższym moja dalsza współpraca w Klubie Nowoczesnej jest niemożliwa.”

Jak powiedział Swidnica24.pl Wojciech Rut, biuro przy ulicy Trybunalskiej będzie nadal biurem Nowoczesnej, a w tej chwili trwają rozmowy z innymi posłami dolnośląskiej partii, którzy mogliby je przejąć po poseł Augustynowksiej. Rut dodaje, że posłanka nadal jest członkiem partii, nie została wykluczona a jedynie zawieszona. – Dzisiejsze usuwanie szyldów z szyb ma związek z wymogami miasta w ramach polityki reklamowej – twierdzi szef świdnickiej Nowoczesnej.

Już po rozmowie z Wojciechem Rutem posłanka Augustynowska zamieściła wpis na FB „Decyzja podjęta!”. Jej przejście do kubu PO potwierdziła posłanka tej partii Monika Wielichowska.

– Poseł Joanna Augustynowska nie jest już w strukturach .Nowoczesnej i nie jest także w strukturach Platformy Obywatelskiej. Jest jedynie w Klubie Parlamentarnym PO, ale nie jeszcze jej członkiem.To jest wola poseł Joanny Augustynowicz. Szanuję i uważam, że miała do tego takie prawo, jeżeli nie mogła się odnaleźć w Nowoczesnej – powiedział Wojciech Rut po południu. – Biuro należy do Joanny Augustynowskiej, ale nasze rozmowy szły w tym kierunku, że to jest biuro, które zostało stworzone przez świdniczan, więc zostaje w strukturach Nowoczesnej. Mamy zapewnienie od pani poseł, że zgodzi się na każdego posła, którego my wskażemy. Jest to jedno z najładniejszych biur w Polsce. Chcielibyśmy, by był to poseł, który będzie nas mocno reprezentował na naszym terenie.

Szef świdnickiej Nowoczesnej dodał, że nazwisko nowego posła zostanie podane za około 2 tygodnie.

/asz/

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania. Lepszemu wolno więcej? [FOTO]
Następny artykułGranat w gruzie po zawalonym domu [FOTO]