Strona główna 0_Slider Rajdowe święto zakończone! Największe puchary dla załogi Nivette/Heller

Rajdowe święto zakończone! Największe puchary dla załogi Nivette/Heller [FOTO]

0

Dobiegły końca emocje związane z 45. Rajdem Świdnickim Krause – pierwszą eliminacją Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga Filip Nivette i Kamil Heller była wymieniana w gronie głównych kandydatów do końcowego zwycięstwa i nie zawiodła oczekiwań swoich kibiców!

Duet przemierzający trasy Gór Sowich Skodą Fabia R5 wygrał aż dziewięć z dwunastu odcinków specjalnych, przeżywając trudne chwile jedynie na trzeciej próbie – Miłków-Kamionki. Na drugim miejscu w generalce finiszowali Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec (Ford Fiesta R5 – strata 38,9 sek.), na trzecim Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Ford Fiesta R5 – strata 1:08,2 sek.).

W klasie Open N triumfowali Hubert Maj i Szymon Jasiński (Ford Fiesta Proto). Najlepsi w klasie Open 2WD byli Jan Chmielewski i Kamil Kozdroń (BMW R+ Maxi), w klasie 3: Jakub Brzeziński oraz Szymon Marciniak (Citroen DS3 R3T), a w klasie 4: Dariusz Poloński pilotowany przez Balbinę Gryczyńską (Peugeot 208 VTI). Na najwyższym stopniu podium w klasie HR3 stanęli Waldemar Janecki i Grzegorz Kwiecień (BMW 318is). W rywalizacji w kategorii 4F wygrał strzegomianin Paweł Krysiak pilotowany przez Pawła Gacka (Ford Fiesta), w HR4 zwyciężyli Bartłomiej Fizia oraz Wojciech Kolaczek (Honda Civic). W klasie 4N wygrali Tomasz Pyra i Agnieszka Pyra (Honda Civic Type-R).

Szczegółowe wyniki: http://wyniki.pzm.pl/2017/krause/RSMP/results/OS%2012

/Mateusz Dzień vel Rakoczy, FOTO: Artur Ciachowski, Dariusz Nowaczyński/