Strona główna Kultura Przedszkolaki opanowały świdnicką scenę

Przedszkolaki opanowały świdnicką scenę [FOTO]

1

Ponad 300 przedszkolaków zaprezentowało się na teatralnej scenie Świdnickiego Ośrodka Kultury, w ramach XIII Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych „Wyobraźnia bez granic”. Przygotowane przez maluchy przedstawienia wyróżniały się ciekawymi, nie tyko baśniowymi tematami, kolorowymi strojami oraz wyjątkową i profesjonalnie stworzoną scenografią. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi już jutro.
Pomysłodawcą Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych „Wyobraźnia bez granic” jest Przedszkole Miejskie nr 4 w Świdnicy, a współorganizatorem Świdnicki Ośrodek Kultury. W tym roku konkurs zrealizowany został po raz 13. Za nami drugi dzień prezentacji małych form teatralnych w wykonaniu dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.

Dzieci świetnie się prezentowały na scenie. W tym roku jury zachwycone było wielorakością tematów przedstawień. W poprzednich edycjach w większości były to bajki, a w tegorocznej odsłonie pojawiły się nowe formy, jak chociażby musical. Bardzo ciekawe przedstawienie zorganizowane przez Przedszkole Niepubliczne „Promyk” w Świdnicy pod tytułem „Historia Króla Pokoju”, w oparciu o Metodę Montessori, z której wywodzi się owa placówka. Dzieci wykorzystywały także pantomina, taniec i śpiew – mówi dyrektor Przedszkole Miejskie nr 4 w Świdnicy Renata Strugała. W każdej prezentacji nie brakowało barwnych i fantazyjnych kostiumów. – Mnóstwo pracy pedagogicznej zostało włożone w przedstawienia. Zachwycała scenografia i dekoracje, rodem z teatrów narodowych, a także piękne kostiumy. Rodzice, opiekunowie i dzieci włożyli w przedstawienia mnóstwo pracy – dodaje Renata Strugała.

W tegorocznej edycji konkursu wystąpiło ponad 300 przedszkolaków, które zaprezentowały się w 14 przedstawieniach. Występy oceniało jury w składzie – Małgorzata Braniecka, animatorka kultury i wieloletni dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury, Monika Jamro z Urzędu Miejskiego w Świdnicy oraz Magdalena Antonowicz z Przedszkola Miejskiego nr 15 w Świdnicy. Rozstrzygnięcie konkursu, rozdanie nagród i pokaz zwycięskiego przedstawienia nastąpi już jutro o godz. 10.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Tekst: Agnieszka Nowicka
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułGranat w gruzie po zawalonym domu [FOTO]
Następny artykułW ZSB-E Wielkanoc po polsku i angielsku