Strona główna 0_Slider Pierwsze ofiary katastrofy pożegnane, jest data kolejnych pogrzebów

Pierwsze ofiary katastrofy pożegnane, jest data kolejnych pogrzebów

0

Bilscy, przyjaciele i znajomi pożegnali dwie ofiary katastrofy budowlanej w Świebodzicach. W środę w Międzylesiu odbył się pogrzeb tragicznie zmarłych Tomasza Darłaka i jego 12-letniego syna Marcina.

Marcin miał 12 lat. Zdjęcie pochodzi z FB OSP Międzylesie

Zmarłym w ostatniej drodze towarzyszyli także strażacy z OSP w Międzylesiu. Marcin działał w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej. W katastrofie zginęła przyrodnia siostra chłopca i jej matka, do szpitala trafili dwaj bracia. Stan jednego z chłopców jest ciężki.

Dzisiaj w Świebodzicach zostanie pochowana jedna osoba. Kolejne trzy pogrzeby zostały wyznaczone na środę 19 kwietnia. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 12.00 w kościele pw. świętych Apostołów Piotra i Pawła Świebodzicach – informuje Gość Niedzielny. Po mszy św. odbędą się pogrzeby zmarłych. W ostatnim pożegnaniu uczestniczyć będą władze miasta i województwa, a także przedstawiciele rządu i harcerze.

8 kwietnia około godziny 9.00 zawalił się budynek przy ulicy Krasickiego 28 w Świebodzicach. Zginęło 6 osób, 4 zostały ranne. 6 rodzin straciło dobytek życia. Dzisiaj minister edukacji Anna Zalewska i wojewoda Paweł Hreniak poinformują o przyznaniu rent specjalnych dla poszkodowanych w wyniku tej tragedii dzieci.

/red./