Strona główna 0_Slider Pierwsze egzaminy gimnazjalne za nimi

Pierwsze egzaminy gimnazjalne za nimi [ARKUSZE]

0

Uczniowie III klas gimnazjów sprawdzili dziś swoją wiedzę humanistyczną. Wśród zadań z zakresu historii znalazły się chociażby pytania o filozofów, ustój starożytnego Rzymu czy historię Krzyżaków. W przypadku języka polskiego młodzież miała m.in. napisać rozprawkę na temat „Czy marzenia mają moc sprawczą?”. Jutro rozpoczną się egzaminy z nauk matematyczno-przyrodniczych.
W powiecie świdnickim do egzaminów gimnazjalnych zgłoszonych zostało 1279 uczniów. W Świdnicy jest zarejestrowanych 379 uczniów państwowych gimnazjów. Natomiast z niepublicznych świdnickich placówek oświatowych do sprawdzianu powinno przystąpić 54 gimnazjalistów.

Dziś uczniowie sprawdzili swoją wiedzę humanistyczną. O godz. 9.00 odbył się egzamin z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwa, a po przerwie o godz. 11.00 uczniowie wypełnili testy z języka polskiego.

Większość uczniów, którzy podzielili się swoimi odczuciami po dzisiejszych egzaminach, twierdzi, że historia i język polski nie były trudne. W przypadku rozprawki zgodnie z tematem, który dotyczył marzeń, trzeba było odnieść się do przykładów literackich. Nasi uczniowie są zadowoleni i uważali, że było dużo tekstów do czytania. W ich ocenie poziom trudności nie był wysoki – podsumowuje dyrektor Gimnazjum nr 2 w Świdnicy Alicja Matysik.

Jutro kolejne egzaminy, tym razem związane z częścią matematyczno-przyrodniczą, a w piątek, 21 kwietnia, przyjdzie czas na sprawdzenie wiedzy i umiejętności językowych. Wyniki gimnazjaliści poznają 16 czerwca. Dla uczniów, którzy z ważnych przyczyn nie będą mogli przystąpić do egzaminu w kwietniu, CKE wyznaczyła dodatkowy termin na od 1 do 5 czerwca 2017.

Arkusze z historii i WOS

Arkusza z języka polskiego: