Strona główna Sport Inne Na czele zespoły Aerobik Girls i Fitlovers

Na czele zespoły Aerobik Girls i Fitlovers

0

Ćwiczenia sportowe połączone z choreografią i muzyką dają… W poniedziałek, 10 kwietnia w hali Zawiszów odbyły się już po raz czternasty powiatowe zawody w aerobiku rekreacyjnym organizowane przez Gimnazjum nr 2 w Świdnicy oraz Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Oficjalnego przywitania gości i występujących dziewcząt dokonała dyrektor „dwójki” Alicja Matysik. Niestety pierwszy raz od lat nie dopisała frekwencja. Do rywalizacji zgłosiły się tylko po trzy zespoły w kategorii trzyosobowej i sześcioosobowej. Każda drużyna w ciągu 2,5 minuty prezentowała swoje umiejętności wykonując różne odmiany pompek, brzuszków, pajacyków, równoważni przeplatane przejściami do kolejnych rysunków choreografii. Oceną występujących drużyn zajmowało się jury w składzie: Anna Trzeciak, Zofia Zdebiak i Lubomir Szmidt. A nie miało łatwego zadania przy bardzo wyrównanym poziomie występujących. W przerwach na obrady jury zgromadzoną publiczność swoimi występami zabawiały cheerleaderki z III LO oraz zespoły Iskierki, One i Mażoretki z Młodzieżowego Domu Kultury i Świdnickiego Ośrodka Kultury. Najlepsze zespoły sześcioosobowe mają dalszą możliwość rywalizacji w finałach dolnośląskich, które odbędą się 21 kwietnia we Wrocławiu.. Finalistom przypadły pamiątkowe dyplomy, medale i drobne upominki.

Ostatecznie wyniki:

Drużyny 6-osobowe:
1. Aerobik Girls – Gimnazjum Żarów
2. Eksplozja – Gimnazjum 1 Świdnica
3. Aerofit – Gimnazjum 2 Świdnica

Drużyny 3-osobowe:
1. Fitlovers – Gimnazjum 2 Strzegom
2. 80’s Babies – Gimnazjum 4 Świdnica
3. Third Harmony – Gimnazjum 4 Świdnica

Osobną klasyfikacją w zawodach objęte były świdnickie gimnazja, które rywalizowały również o punkty do klasyfikacji „Współzawodnictwa szkolnego 2016-2017”:
1. Gimnazjum nr 1 – 6 pkt
2. Gimnazjum nr 2 – 4 pkt
3. Gimnazjum nr 4 – 3 pkt