Strona główna 0_Slider Malowanie pasów tuż po świętach

Malowanie pasów tuż po świętach

31

Na pierwszych ulicach w centrum Świdnicy pojawiły się znaki, informujące o zakazie parkowania w pierwszy wtorek po Wielkanocy. Wyłoniona w przetargu firma rozpocznie odnawianie i malowanie nowych znaków poziomych na ulicach. W ramach tego zadania po raz pierwszy zostaną wyznaczone miejsca postojowe w centralnej części miasta.

W lipcu 2014 roku zostały wprowadzone zmiany, które jasno określają, gdzie jest strefa, a gdzie jej nie ma: strefę na mocy rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej wyznacza znak pionowy D-44 oraz znaki poziome: P-18 „stanowisko postojowe” , P-19 – „linia wyznaczająca pas postojowy”, P-20 – „koperta”, P-24 – „miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej”. Jednoznaczną interpretację w korespondencji z miastem i powiatem wyłożył minister transportu: są linie i znak pionowy, jest strefa, bez obu tych znaków nie ma jej. W Świdnicy linie są namalowane tylko na 11 z 48 ulic objętych strefą.

Miasto nie chciało malować linii, wskazując na to, że takie oznakowanie na nawierzchni z kostki granitowej w zabytkowym centrum miasta jest sprzeczne z oceną konserwatora, a dodatkowo ubędzie około 30% miejsc postojowych. Ostatecznie jednak władze miasta po ponad dwóch latach od wejścia rozporządzenia w życie  zadecydowały o zrealizowaniu prawnego wymogu.

Postępowanie wygrało konsorcjum firm PPHU ZNAK oraz Malplast, oferując cenę ok. 493 tysięcy złotych za wykonanie oznakowania poziomego w latach 2017-2019. W jakiej kolejności na ulicach będą przeprowadzane prace? czekamy na odpowiedź z Urzędu Miejskiego.

/asz/
Zdjęcie Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułŚwidnicka grupa teatralna z wyróżnieniem
Następny artykułPingpongiści podsumowali swoje zmagania [FOTO]