Strona główna Kultura Świdnicka grupa teatralna z wyróżnieniem

Świdnicka grupa teatralna z wyróżnieniem

2

Sukcesem zakończył się występ grupy teatralnej „Pierrot”, działającej w świdnickim Młodzieżowym Domu Kultury, w finale V Rybnickiego Dziecięcego Festiwalu Teatralnego „Przestrzeń Wyobraźni”. Świdnicki zespół otrzymał wyróżnienie I stopnia oraz nagrodę pieniężną w kwocie 400zł za spektakl pod tytułem „Inny świat”.5 i 6 kwietnia w Rybniku odbył się przegląd konkursowy, który miał międzynarodowy zasięg. Wystąpiło w nim 14 zespołów ze Lwowa, Torunia, Rybnika, Świdnicy, Raciborza, Serocka, Wapienicy. Na scenie zaprezentował się także działający w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy, zespół teatralny „Pierrot”, w składzie: Liwia Żak, Hanna Stanejko, Marcelina Radwańska, Karolina Partyczna, Amelka Jaskuła, Zuzia Moas, Ania Piskorz, Oliwia Nowosiad, Ola Mamcarczyk i Wiktoria Grabczyńska.

Zespół otrzymał wyróżnienie I stopnia oraz nagrodę pieniężną w kwocie 400zł za spektakl pt. „Inny świat”, w reż. Wioletta Ziobrowska, z muzyką Dariusza Jarosa. Dzieci zostały docenione za piękne, głośne mówienie, ruch sceniczny i ciekawą interpretację tekstu, ogólne wrażenie artystyczne i wątek baśniowy. Opiekunem teatru jest Wioletta Ziobrowska.

Podczas festiwalu uczestnicy grupy „Pierrot” wzięli udział w warsztatach z dykcji i teatru tańca. Wyjazd obfitował także w dodatkowe atrakcje. – Grupa teatralna została wspaniale przyjęta przez gościnną placówkę Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół Przygoda w Rybniku i panią dyrektor Anitę Geratowską. Świetnie zorganizowano dzieciom czas wolny, dzieci zwiedziły Pocysterski klasztor w Rudzie i przejechały się kolejką wąskotorową. Po wrażeniach teatralnych i oglądaniu spektakli konkursowych w Rybnickim Teatrze, grupa „Pierrot” brała udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez instruktora z OPP Przygoda w Rybniku – mówi opiekun świdnickiej grupy teatralnej.

/ MDK w Świdnicy/