Strona główna Sport Siatkówka Dwa zwycięstwa PLKS-u, I liga się oddala!

Dwa zwycięstwa PLKS-u, I liga się oddala!

0

W trudnej sytuacji znalazły się siatkarki MKS-u Polonii Świdnica. Podopieczne Marka Olczyka zanotowały dwie wyjazdowe porażki z PLKS-em Pszczyna i w rywalizacji do trzech wygranych meczów przegrywają już 0:2.

Przypomnijmy, że o dwa premiowane awansem do I ligi miejsca walczy aż dziesięć zespołów. Aby zachować szanse na awans musimy poradzić sobie jednak z PLKS-em Pszczyna – mistrzem grupy IV. O to może być niestety trudno. Świdniczanki dwukrotnie uległy na wyjeździe swoim rywalkom i teraz nie ma już miejsca na błędy.

Pierwszy pojedynek rozpoczęliśmy świetnie. Przyjezdne postawiły oponentkom trudne warunki i pewnie zwyciężyły 25:17. Później dzieliły i rządziły już tylko miejscowe. Pszczynianki wygrały do 16, 15 i do 21, a w całym starciu 3:1 w setach. W niedzielę sytuacja się powtórzyła. Po dwóch odsłonach był remis 1:1, ale tym razem łupem naszej ekipy padła druga partia. W kolejnych setach przeciwniczki udowodniły swoją wyższość zapisując na swoim koncie drugą wygraną. Kolejne spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, 6 maja w Świdnicy. Jeśli świdniczanki zwyciężą, to w niedzielę odbędzie się kolejna konfrontacja.

I mecz: PLKS Pszczyna – MKS Polonia Świdnica 3:1 (17:25, 25:16, 25:15, 25:21)

II mecz: PLKS Pszczyna – MKS Polonia Świdnica 3:1 (25:17, 22:25, 25:22, 25:14)