Strona główna 0_Slider Znakomite koncerty na Świdnickich Nocach Jazzowych

Znakomite koncerty na Świdnickich Nocach Jazzowych [KONKURS]

0

Jedyny w Polsce Jazzowy Kwartet Puzonowy J4zz PuZone oraz znakomity zespół VOŁOSI, łączący ludowe brzmienie z klasyką skrzypiec, wystąpią 25 marca o godz. 19:00 w Klubie Bolko w Świdnicy. Koncerty będą miały miejsce w ramach 24. edycji Świdnickich Nocy Jazzowych. Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na wydarzenie.
Barwny i oryginalny J4zz PuZone

J4zz PuZone to jedyny w Polsce Jazzowy Kwartet Puzonowy. W skład zespołu wchodzą muzycy-puzoniści – Jacek Namysłowski, Michał Tomaszczyk, Darek „Struś” Plichta i Piotr Wróbel. Kwartet wykonuje tylko i wyłącznie własne kompozycje. Muzyka komponowana i improwizowana wywodzi się ze swingowej tradycji, wzbogaconej o nowoczesną harmonię i współczesną rytmikę. Kwartet używa także bogatego instrumentarium dętego blaszanego oraz stosuje różnorodne tłumiki, co wpływa na zmianę barwy i charakteru muzyki. „Sparrow Blues”, „Spacer donikąd”, „Inny inaczej”, „Latanianka”, „7/4 trombona”, „Piosenka o termosie”, „Krótka Wiadomość Tekstowa” – to tylko niektóre tytuły kompozycji zespołu J4zz PuZone.

Zespół przekracza granice instrumentów smyczkowych

VOŁOSI, przekraczając granice instrumentów smyczkowych, tworzą muzykę na wskroś nowoczesną i atrakcyjną dla współczesnego odbiorcy – wyrastającą z karpackich korzeni, ale noszącą w sobie znamiona jazzowej improwizacji, naładowaną rockową energią, pełną emocjonalnego przekazu. Zespół zadebiutował w 2010 roku na Festiwalu Nowa Tradycja zdobywając wszystkie nagrody regulaminowe i pozaregulaminowe. W roku 2011 muzycy potwierdzili swój sukces, otrzymując Grand Prix Svetozar Stracina dla najlepszego utworu world music w Europie na konkursie organizowanym przez Europejską Unię Nadawców EBU. W roku 2012 pierwsza płyta zespołu znalazła się w specjalnej selekcji TOP20 World Charts Europe. Od tej pory VOŁOSI są nieprzerwanie w trasie. Koncertując na całym świecie spotykają się ze spontanicznymi reakcjami publiczności i niezwykle przychylnym głosem recenzentów. Koncerty zespołu były transmitowane przez Program II i Program III Polskiego Radia, brytyjskie radio BBC oraz niemiecką stację WDR3.
VOŁOSI współpracowali m.in. z Mateuszem Pospieszalskim, Markiem Mosiem i Orkiestrą AUKSO, Adamem Klockiem, legendą gruzińskiej muzyki Niazem Diasamidze, francuskim zespołem Lo’jo, norweskim Sigrid Moldestad Trio.
www.volosiband.com
www.facebook.com/volosi

Cena biletu na podwójny koncert 24. Świdnickich Nocy Jazzowych wynosi 30 zł (przedsprzedaż) lub 35 zł (w dniu koncertu). Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na to wydarzenie. Wystarczy przesłać do nas e-maila zatytułowany „24. ŚNJ dwukoncert” na adres [email protected] z poprawną odpowiedzią na pytanie konkursowe. E-mail powinien zawierać również imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu (do wiadomości redakcji) oraz zgodę na opublikowanie danych w przypadku wygranej. Pytanie brzmi: W którym roku zadebiutował zespół VOŁOSI? Na odpowiedzi czekamy do 15 marca.

Poprzedni artykułWarto się badać. „Akcja Samokontrola” trwa w Świdnicy [FOTO]
Następny artykułzDolny Ślązak z Marcinowic