Strona główna Galeria Świdnicka Warto się badać. „Akcja Samokontrola” trwa w Świdnicy

Warto się badać. „Akcja Samokontrola” trwa w Świdnicy [FOTO]

0

O tym jak ważna jest profilaktyka raka piersi przekonują w Galerii Świdnickiej organizatorzy „Akcji Samokontrola”. Ogólnopolska kampania, która ma zachęcić panie do regularnych badań i wizyt u lekarza, rozpoczęła się dziś w Świdnicy. Dla odwiedzających wydarzenie przygotowano dodatkowe atrakcje – np. konkurs z nagrodami czy mini sesję fotograficzną.
Specjaliści przekonują jak ważna jest profilaktyka

Organizatorem ogólnopolskiej kampanii, która dziś o godz. 12.00 rozpoczęła się w Galerii Świdnickiej jest Instytut Kreatywności i Biznesu z Tarnowskich Gór. – „Akcja Samokontrola” odbyła się już we Wrocławiu i Krakowie. Cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Chcemy zachęcić wszystkie panie, by odwiedzały lekarza i regularnie chodziły na badania mammograficzne. Zależy nam na tym, aby przede wszystkim obserwowały swoje ciało, bo to jest pierwszy krok do walki z rakiem – przedstawia ideę kampanii Malwina Turek z Instytutu Kreatywności i Biznesu. O tym jak ważna jest profilaktyka raka piersi organizatorzy pragną także przekonać mieszkanki Świdnicy. – Coraz więcej pań choruje na raka piersi. Często szczególnie kobiety młode nie zdają sobie sprawy, że problem może ich dotyczyć. Rozmawiałam z panią, która ma 32 lata i gdy za namową siostry poszła do lekarza, okazało się, że niestety pierś musi być amputowana. Na szczęście udało się uratować jej życie. Dlatego też gorąco zachęcam do tego, by panie w miarę wcześnie decydowały się na wizytę u lekarza. Nawet jeżeli nie mamy konkretnych sygnałów, bo często rak przebiega bezobjawowo, to warto się zbadać i sprawdzić czy wszystko jest w porządku – przekonuje Malwina Turek.

Akcja Samokontrola” w Świdnicy

Panie odwiedzające w ten weekend Galerię Świdnicką będą mogły porozmawiać na temat profilaktyki raka, a także nauczyć się na fantomach samobadania piersi. – Na terenach galerii prowadzimy także konkurs, w którym każda osoba może się nagrać i zachęcić panie do tego, by regularnie odbywały badania mammograficzne. Najciekawsze filmy nagradzamy prezentami w postaci drobnego sprzętu AGD – mówi Malwina Turek. Dodatkową atrakcją jest także specjalna strefa fotograficzna z wizażem, gdzie można zrealizować mini sesję zdjęciową. Ponadto dziś w godzinach od 14.00 do 18.00 Galeria Świdnicka przygotowała dla pań bezpłatne badania poziomu cukru i cholesterolu we krwi oraz składu masy ciała. Odwiedzający event będą mogli skorzystać również z porad profesjonalnego dietetyka.

W „Akcji Samokontrola” będzie można jeszcze wziąć udział w niedzielę w godzinach od 12:00 do 18:00.

Tekst: AN
Zdjęcia: Anna Pawłowska

Poprzedni artykułKino na szpilkach tylko dla widzów pełnoletnich [KONKURS]
Następny artykułZnakomite koncerty na Świdnickich Nocach Jazzowych [KONKURS]