Strona główna 0_Slider Wspaniałe maszyny na Festiwalu Nauki w Świdnicy

Wspaniałe maszyny na Festiwalu Nauki w Świdnicy

0
”Samochód wczoraj, dziś i jutro: naukowo i sportowo” – ten tytuł przyświeca XIV już edycji Festiwalu Nauki, który organizuje Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy. 23 marca będzie można obejrzeć zabytki techniki i pojazdy, których jeszcze na ulicach nie można zobaczyć.
Zdjęcie archiwalne

– Zapowiada się wyjątkowa edycja! – podkreśla Grażyna Kubiczek, pomysłodawczyni i współorganizatorka festiwalu. – Wsparcie naukowe zapewnili nam studenci koła naukowego PWR Racing Team i ich naukowi opiekunowie. Młodzież będzie miała okazję posłuchać, jak powstaje bolid i obejrzeć go.

Niewątpliwą atrakcją będzie show motoryzacyjne, którego gwiazdami będą samochody z Muzeum Sportów Motorowych w Wałbrzychu Jerzego Mazura. – Pan Jerzy będzie opowiadał o swoim udziale w Rajdzie Paryż – Dakar. Ciężarówka, którą jako pierwszy Polak pokonał tę trasę, też dojedzie na festiwal – dodaje Grażyna Kubiczek.

Na festiwalu pojawi się także Show Car Inter Car. To ciężarówka z wyposażeniem, która jest  nowoczesnym, mobilnym centrum szkolenia. Będzie też mowa o ochronie środowiska, o walce ze smogiem. Prezentację na ten temat przygotowali pracownicy Ośrodka Dydaktycznego Parku Narodowego Gór Stołowych. To jeszcze nie wszystkie niespodzianki, a już wkrótce szczegółowy program.
/opr. red./
Poprzedni artykułSkarby na giełdzie staroci [FOTO]
Następny artykułSzczegółowy rozkład jazdy piłkarskiej IV ligi