Strona główna Sport Lekkoatletyka Świdniczanin z dwoma medalami Mistrzostw Polski Weteranów

Świdniczanin z dwoma medalami Mistrzostw Polski Weteranów

1

Dwukrotnie na podium podczas XXVI Międzynarodowych Halowych Mistrzostw Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce stanął Paweł Kondzior, nauczyciel wychowania fizycznego z Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi im. gen. Mariusza Zaruskiego w Świdnicy. Zawody odbyły się w ostatnią sobotę, 25 lutego w Toruniu.

Reprezentant Świdnicy zdobył srebrny medal w biegu na 800 metrów (na mecie był czwarty, ale pierwsze dwie lokaty zajęli gościnnie startujący zawodnicy z Białorusi), do którego dołożył jeszcze brąz w biegu na 400 metrów. Na starcie imprezy stanęło 394 zawodników i zawodniczek (85 kobiet i 309 mężczyzn) z pięciu państw: Białorusi, Turcji, Grecji, Belgii i Polski. Najstarszy uczestnik zawodów liczył 92 lata.

W wolnym czasie Paweł Kondzior trenuje lekką atletykę przy Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy (treningi odbywają się we wtorki i piątki w godz. 15.30-17.00) w klubie Olimpia Świdnica pod okiem trenera Miciosa Teodosiadisa. Z pewnością swoją postawą, przykładem oraz zaangażowaniem zaszczepia i motywuje młodzież do uprawiania tej pięknej dyscypliny sportu, jaką jest lekkoatletyka.

Poprzedni artykułWałbrzyski poseł wiceministrem obrony. W jego gestii Wojska Obrony Terytorialnej