Strona główna 0_Slider Rzecznik Praw Obywatelskich w Świdnicy

Rzecznik Praw Obywatelskich w Świdnicy

9

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar będzie spotykał się z mieszkańcami województwa dolnośląskiego. Odwiedzi także Świdnicę. Podczas tej wizyty chciałby porozmawiać o najważniejszych problemach dostrzeganych przez mieszkańców i organizacje społeczne.

Adam Bodnar, zdjęcie ze strony RPO

Adam Bodnar w Świdnicy będzie gościł 29 marca. Spotkanie, skierowane przede wszystkim do organizacji pozarządowych rozpocznie się o godzinie 10.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Kamila Norwida, (ul. Franciszkańska 18). Szczegółowy program spotkań RPO i formularz rejestracyjny:
https://www.rpo.gov.pl/pl/content/spotkania-regionalne-rpo-na-dolnym-slasku

To kolejna wizyta regionalna RPO – wcześniej Adam Bodnar był w województwie zachodniopomorskim, na Podlasiu i Suwalszczyźnie, w Kielcach, w Poznaniu, na Podkarpaciu, w Koninie, a także w Łodzi, Skierniewicach i Piotrkowie Trybunalskim, Słupsku, w Radomiu, na Warmii i Mazurach, Lubelszczyźnie, w Małopolsce i na Opolszczyźnie. Te wizyty przekładają się na konkretne działania na rzecz obywateli – dzięki nim RPO może nie tylko analizować poszczególne problemy pod względem prawnym, ale też starać się pomóc w ich rozwiązywaniu. Może m.in. zwracać uwagę władzom publicznym i wpływać na zmianę prawa – informuje biuro RPO. – Mamy nadzieję, że wizyta w województwie dolnośląskim także zaowocuje nowymi tematami, którymi RPO będzie się mógł zająć. Adam Bodnar powtarza bowiem, że Rzecznik Praw Obywatelskich nie może ograniczać się do analizy dokumentów. Musi rozmawiać z ludźmi, dowiadywać się, jakie są ich problemy, wspólnie z nimi szukać rozwiązań.

/opr. red./

Poprzedni artykułOd oryginalnego puzonu po żywiołowe skrzypce [FOTO]
Następny artykułKradli paliwo z cystern [FOTO]