Strona główna 0_Slider Pożar zniszczył 1/4 olbrzymiej hali

Pożar zniszczył 1/4 olbrzymiej hali

7

Kilka firm z różnych branż poniosło poważne straty po pożarze hali przy ulicy Wałbrzyskiej w Świebodzicach. Dogaszanie obiektu potrwa jeszcze kilka godzin.

Pożar wybuchł wczoraj po godzinie 15.00, a przyczyną było zapalenie się sprężarki, która uległa awarii. Duże zadymienie i szybko rozprzestrzeniający się ogień zmusiły służby do ewakuowania nie tylko firm, działających w hali, ale także klientów pobliskiego sklepu TESCO i przychodni zdrowia. Gaszenie utrudniała konstrukcja obiektu, wypełniona styropianem.

– Straty dopiero będą liczone, wiadomo, że ucierpiało kilka firm z różnych branż. W hali swoje magazyny miała świebodzicka Śnieżka, działała tam odlewnia aluminium i lakiernia proszkowa – wylicza Jacek Kurczyński z PSP w Świdnicy. Spaleniu uległa 1/4 hali mierzącej w sumie 10 tysięcy metrów kwadratowych. Obiekt należy do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policja, Straż Pożarna i Państwowa Inspekcja Pracy. W akcji gaśniczej brało dotychczas udział 73 strażaków z PSP i OSP.

/red./

Poprzedni artykułPowstaje kolejny basen w powiecie świdnickim [FOTO]
Następny artykułAlchemicy w nowym pokazie „Kultura fizyczna”