Strona główna Kultura Alchemicy w nowym pokazie „Kultura fizyczna”

Alchemicy w nowym pokazie „Kultura fizyczna”

0

Tym razem alchemicy biorą na warsztat monologi dramaturgii klasycznej i współczesnej, a w ich przedstawieniu rolę ma odegrać wysiłek fizyczny. Nowy pokaz warsztatowy pod tytułem „Kultura Fizyczna” odbędzie się 25 marca o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy.
Nowy pokaz alchemików – „Kultura Fizyczna” ma powstać pod okiem Andrzeja Błażewicza, studenta reżyserii na krakowskiej PWST. Projekt zakłada pracę nad kreacją aktorską za pomocą wysiłku fizycznego. – Wychodząc od założeń Michaiła Czechowa, przyglądając się Grotowskiemu, obserwując dokonania Schaeffera i jego uczniów (Jana Peszka, Mikołaja Grabowskiego) będziemy próbowali dobrać się do tekstu przez ciało aktora. Przez wysiłek fizyczny i zmęczenie dokopywać się do najgłębszych sensów. Nie analizować, ale działać. Osiągnąć taki stan zmęczenia, w którym już nie można grać, kłamać, a jedynie wypuszczać słowa – mówi Halina Szymańska ze Świdnickiego Ośrodka Kultury. Alchemicy wezmą na warsztat różne monologi dramaturgii klasycznej i współczesnej.

Pokaz „Kultura Fizyczna” odbędzie się 25 marca o godz.17.00 w Miejskiej Biblioteki Publicznej, na ul. Franciszkańska 18 w Świdnicy.

/oprac./