Kilka dni zajęło świdnickim strażnikom ustalenie osoby, której pies zaatakował spacerującą po parku kobietę. Mężczyzna dostał mandat.
21 lutego do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie z ul. Letniej o zwierzęciu, które zaatakowało kobietę spacerującą w parku z małym pieskiem. Kobieta broniąca swojego pupila została przewrócona przez dużego psa. Poszkodowana wskazała strażnikom budynek, do którego pobiegło agresywne zwierzę. Pomimo kilku prób dotarcia do mieszkańców posesji nie udawało się z nimi skontaktować. W związku z charakterem czynu wszczęte zostało przez Straż Miejską postępowanie w sprawie o wykroczenie, które w konsekwencji doprowadziło do ujawnienia sprawującego w tym dniu nadzór nad zwierzęciem mężczyzny. Za niewłaściwe wypełnianie swoich obowiązków nad psem został ukarany grzywną w kwocie 100 zł. Poszkodowaną poinformowano o przysługujących jej prawach – informuj Jacek Budziszewski z SM.
/opr. red./

![Zderzenie dwóch pojazdów, jeden kierowca po spożyciu alkoholu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/20260328_Wypadek_Swiebodzice-6-238x178.jpg)


![Zderzenie dwóch pojazdów, jeden kierowca po spożyciu alkoholu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/20260328_Wypadek_Swiebodzice-6-100x75.jpg)

![Pożar w mieszkaniu na Kotlarskiej, jedna osoba z poparzeniami [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/IMG-20260327-WA0013-100x75.jpg)

![Koncert z piosenkami Barbry Streisand już za tydzień w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)