Strona główna 0_Slider W „obronie” wódki uderzył w twarz pracownicę ochrony

W „obronie” wódki uderzył w twarz pracownicę ochrony

1

„Schował butelkę wódki do rękawa kurtki, a gdy próbowałam go powstrzymać, uderzył mnie w twarz i wybiegł ze sklepu” – tak relacjonowała przebieg wczorajszego zdarzenia pracownica ochrony jednego ze świdnickich supermarketów. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali dzisiaj 29-letniego mężczyznę, podejrzewanego o ten czyn.Jak się okazało, miał on także na „koncie” zniszczenie bramy wejściowej do jednej z miejscowych kamienic.


28 lutego po południu pracownica ochrony jednego ze świdnickich supermarketów zauważyła, jak jeden z klientów chowa do rękawa butelkę wódki i próbuje opuścić sklep. Usiłowała zatrzymać amatora cudzej własności, lecz ten wyrwał się, uderzył ją ręką w twarz i wybiegł na zewnątrz. O zdarzeniu zawiadomiona została świdnicka policja.

Dzisiaj rano miejscowi „kryminalni” zatrzymali podejrzewanego o ten czyn 29-letniego świdniczanina. Jak się okazało, wczoraj wraz z dwoma kompanami spożywał alkohol. W pewnym momencie wysokoprocentowe trunki im się skończyły, a że pieniędzy także nie mieli, mężczyzna niewiele myśląc postanowił w pobliskim sklepie bezprawnie „uzupełnić” zapas alkoholu. Jak postanowił, tak zrobił, po czym wrócił do kolegów i spokojnie wypili razem kolejną butelkę wódki.

Policjanci wykonujący czynności z zatrzymanym ustalili, iż wymieniony miał na koncie także inny, niechlubny czyn. W ostatnim czasie kopiąc zniszczył bowiem bramę wejściową jednej z kamienic w centrum Świdnicy.

Niebawem, 29-latek za obie te sprawy odpowie przed sądem. Biorąc pod uwagę fakt, że pierwszy z czynów wypełnia znamiona kradzieży rozbójniczej, grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp.sztab.Grzegorz Oleśkiewicz
Oficer Prasowy KPP w Świdnicy

 

Poprzedni artykułPies zaatakował kobietę
Następny artykułSzukają wolontariuszy na The World Games