Strona główna 0_Slider Nakręć film, zgarnij nagrody!

Nakręć film, zgarnij nagrody!

0

Już po raz dziesiąty Wrocławska Fundacja Filmowa i Świdnicki Ośrodek Kultury zapraszają młodych filmowców do nadsyłania swoich krótkometrażowych dokumentów na Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy. Tym razem w festiwalowych konkursach wziąć mogą udział twórcy z całej Europy.


Do udziału w Konkursie Głównym zapraszamy twórców do 30. roku życia, którzy nakręcili filmy dokumentalne trwające do 30 minut. Uczestnikami mogą zostać zarówno profesjonaliści, studenci szkół filmowych, jak i filmowcy niezależni oraz amatorzy. Na laureata Konkursu Głównego, wskazanego przez złożone z twórców, krytyków i animatorów filmowych Jury, czeka Grand Prix w wysokości 5000 zł oraz statuetka „Złotego Oka”.

Po raz kolejny w festiwalowych zmaganiach wezmą udział również najmłodsi filmowcy – autorzy filmów dokumentalnych trwających nie więcej niż 30 minut, którzy nie ukończyli 21. roku życia. Specjalnie dla nich organizowanych jest Konkurs Młodzieżowy, skierowany do amatorów, co wyklucza udział studentów i absolwentów uczelni filmowych.

Na filmowe propozycje organizatorzy czekają do 30 kwietnia 2017 roku. Szczegółowe informacje o konkursach znajdują się na stronie: www.OkiemMlodych.pl oraz pod adresem: [email protected]. 10., jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” zostanie zorganizowana między 7 a 11 czerwca. Na imprezę zapraszają Świdnicki Ośrodek Kultury i Wrocławska Fundacja Filmowa.

Poprzedni artykułPięć milionów dla szkół i przedszkoli
Następny artykułPierwsze spotkanie aktywnych kobiet