Strona główna 0_Slider Mistrzowskie puchary dla Dziewiątki i ŚKPR-u

Mistrzowskie puchary dla Dziewiątki i ŚKPR-u [FOTO]

0

Dobiegły końca trzydniowe emocje związane z Turniejem Piłki Ręcznej Pamięci Jakuba Marcinkowskiego, przedwcześnie zmarłego utalentowanego gracza ŚKPR-u Świdnica. Na finiszu w kategorii młodzików triumfowała Dziewiątka Legnica, w grupie juniorów młodszych prym wiedli gospodarze. 

Turniej odbywał się na terenie dwóch świdnickich hal sportowych – na osiedlu Zawiszów i w Gimnazjum nr 3. W kategorii młodzików legniczanie wyprzedzili w walce o najwyższy stopień podium Moto-Jelcz Oława i Olimp Grodków I. ŚKPR zajął siódme miejsce w stawce dziewięciu zespołów. W klasyfikacji juniorów młodszych listę otworzyły i zamknęły Szare Wilki (ŚKPR I – pierwsza lokata, ŚKPR II – jedenasta pozycja). Podium uzupełnili zawodnicy Siódemki Legnica i MTS-u Kwidzyn.

Klasyfikacja końcowa turnieju młodzików:

 1. Dziewiątka Legnica
 2. Moto-Jelcz Oława
 3. Olimp I Grodków
 4. Żagiew DZierżoniów
 5. OSiR Komprachcice
 6. UKS Dobroszyce
 7. ŚKPR Świdnica
 8. Orlik Brzeg
 9. Olimp II Grodków

Klasyfikacja końca turnieju juniorów młodszych:

 1. ŚKPR I Świdnica
 2. Siódemka Legnica
 3. MTS Kwidzyn
 4. Lew Kłodzko
 5. TS Siemiatycze
 6. Anilana Łódź
 7. Gwardia Opole
 8. Kadra DZPR 01′
 9. Śląsk Wrocław
 10. Trójka Nowa Sól
 11. ŚKPR II Świdnica

Jakub Marcinkowski (2000-20015) był jednym z największych talentów świdnickiej piłki ręcznej w ostatnich latach. Był liderem zespołu na młodzików ŚKPR-u na boisku i poza nim. Jako sportowiec imponował warunkami fizycznymi. Dysponował mocnym rzutem lewą ręką. Zmarł niespodziewanie 29 maja 2015 roku podczas rozgrywanego w Kielcach finału Mistrzostw Polski młodzików.

/FOTO: Artur Ciachowski/