Strona główna Temat dnia Klinika marzeń w zasięgu świdnickich pacjentów

Klinika marzeń w zasięgu świdnickich pacjentów

0

Wizyta u lekarza specjalisty, pobyt w klinice, zabieg czy operacja – to nie musi być koszmar oczekiwania, znaki zapytania w głowie pacjenta i jego najbliższych, stres związany z faktem podjęcia leczenia. Na Dolnym Śląsku mamy klinikę, w której obowiązują standardy, jakie chcielibyśmy spotkać w każdej przychodni.

Dolnośląskie Centrum Laryngologii Medicus istnieje od 2007r., a ma na swoim koncie już kilka nagród potwierdzających wysoki standard leczenia i opieki nad pacjentem. Są to m.in. wyróżnienie, a następnie I miejsce w rankingu “Przyjazna przychodnia” oraz nagroda SUPERMEDICUSA za najwyższy poziom jakości obsługi Pacjenta. Jest to jedna z najnowocześniejszych przychodni laryngologicznych w Polsce, wyposażona w najwyższej klasy aparaturę, wspierającą pracę doświadczonych specjalistów podczas każdego z zabiegów operacyjnych, ale też w czasie diagnostyki na wizycie w gabinecie lekarza specjalisty.  Klinika świadczy usługi zarówno prywatne, jak i w ramach współpracy z NFZ.

Pacjenci decydujący się na skorzystanie z usług Medicusa są obsługiwani kompleksowo – zaczynając od konsultacji, przez badanie kończąc na zabiegu operacyjnym, jeśli istnieje taka potrzeba. Wszystko odbywa się w jednym miejscu. Zaskakujący dla przeciętnego pacjenta jest poziom obsługi i empatii, z jakim spotyka się w Medicusie – opowiada portalowi Świdnica24 mieszkaniec Świdnicy, który niedawno poddał się zabiegowi FESS w klinice w ramach kontraktu z NFZ – To powinien być standard, a tymczasem jest luksus. Czułem się nie tylko leczony i zaopiekowany, ale także potraktowany z należytym szacunkiem. Bez cienia zniecierpliwienia lekarze odpowiadali na moje pytania i wyjaśniali kwestie związane z zabiegiem. Sale pooperacyjne są niezwykle komfortowe, każdy pacjent ma do dyspozycji naczynia, szafę na ubrania, posiłki wybiera z karty. Pobyt w Dolnośląskim Centrum Laryngologii Medicus to była przyjemność – śmieje się świdniczanin.

Zabieg FESS (funkcjonalna chirurgia zatok przynosowych) przy użyciu nawigacji śródoperacyjnej to najprościej mówiąc mało inwazyjna metoda operacyjna z użyciem GPS, pozwalająca na doprowadzenie zatok do stanu pierwotnego i przywracająca ich prawidłowe funkcje. Zabiegi w Medicusie wykonują dr nauk med. Krzysztof Preś oraz dr nauk med. Aleksandra Sztuka-Banel – wykwalifikowani lekarze specjalizujący się w chirurgii zatok, którzy na stałe pracują w DCL Medicus. Dwa razy w roku wspiera ich przyjeżdżający specjalnie z Niemiec specjalista, jeden z najlepszych operatorów chirurgii endoskopowej zatok i operacji uszu w Europie prof. dr med. Oliver Kaschke. Podczas trwającego około 2-3 godzin zabiegu, poza specjalistą, obecny jest także stały zespół operacyjny – lekarz anestezjolog wraz z pielęgniarką anestezjologiczną oraz dwie pielęgniarki instrumentariuszki. Co 5 minut pacjent ma mierzone ciśnienie krwi, tętno i saturację. Po zakończonej operacji jest wybudzany i trafia na salę wybudzeń, gdzie pozostaje pod opieką pielęgniarki anestezjologicznej nawet około godziny. Przez jeden dzień pacjent przebywa na obserwacji w wygodnej, świetnie wyposażonej sali kliniki, a następnie wraca do formy w domu, gdzie przez kolejnych 14 dni powinien unikać wysiłku fizycznego. W tym czasie odbywa także jedną – dwie wizyty kontrolne – zależnie od potrzeb. Jako osoba, która poddała się operacji FESS mogę zapewnić, że jest to zabieg bezbolesny nie tylko w trakcie, co jest oczywiste, bo wykonywany jest w pełnej narkozie, ale także potem w okresie rekonwalescencji. Ani przez chwilę nie czułem dyskomfortu związanego z bólem – podsumowuje nasz czytelnik.

Więcej informacji na temat wszystkich zabiegów i porad udzielanych w Dolnośląskim Centrum Medycznym Medicus znajdziecie Państwo pod adresem www.medicusdcl.pl

/red./