Strona główna Wydarzenia Świebodzice Jubileusz miłośników Świebodzic

Jubileusz miłośników Świebodzic

0

Dwudziestolecie istnienia świętowało Towarzystwo Miłośników Świebodzic. 25 marca w sali Miejskiego Domu Kultury na gali z okazji jubileuszu spotkali się zaproszeni goście, członkowie i sympatycy organizacji.

Gospodarzami spotkania byli Marek Mikołajczak, przewodniczący TMŚ oraz Witold Bajalski, wiceprzewodniczący Towarzystwa. – Naszą intencją jest popularyzacja i budzenie zainteresowań historią miasta, przybliżanie postaci osób zasłużonych, przekazywanie tej wiedzy młodzieży i rejestrowanie zmian, których jesteśmy świadkami. Tę działalność prowadzimy od dwudziestu lat, przy wsparciu wielu osób, instytucji i organizacji. Za to chcielibyśmy dziś serdecznie podziękować – podkreślał wiceprzewodniczący.

Zarząd TMŚ przekazał podziękowania na ręce kilkudziesięciu osób, które miały szczególny wpływ na rozwój Towarzystwa i wspierały jego działalność. Wśród nich znalazł się burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

– Życzę kolejnych fantastycznych pomysłów, pasji i mocy do ich realizowania, pragnę też złożyć na ręce Państwa najserdeczniejsze podziękowania za zaangażowanie w życie miasta. Dziękuję za troskę o zachowanie tożsamości  oraz przywracanie pamięci o ludziach, miejscach i wydarzeniach, które stanowią o wspaniałej historii Świebodzic – podkreślił podczas obchodów jubileuszu. Wraz z przewodniczącym RM Łukaszem Kwadransem wręczyli członkom TMŚ gratulacje i pamiątkowe pióra wieczne.

Podziękowania od Zarządu TMŚ otrzymali także m. in. przewodniczący RM Łukasz Kwadrans, kierownik Wydziału Promocji i Informacji UM Ilona Szczygielska, była kierownik tego Wydziału a obecnie szefowa Wydziału Funduszu Zewnętrznych Marzena Korona-Kruk, dyrektor MDK Agnieszka Gielata, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Małgorzata Grudzińska i wiele innych.

Uczestnicy uroczystości obejrzeli specjalnie na tę okazję przygotowany film, poświęcony miastu – „Legendę o Księciu Świebodzice”, obejrzeli także ścieżkę historyczną, obrazującą powstanie i obszary działalności TMŚ. Do rąk gości trafiło także oryginalne wydawnictwo, autorstwa Wiesławy Bernasińskiej, Iwony Błazik i Pawła Dziurzyńskiego pod tytułem „Dzieje i nadzieje Towarzystwa Miłośników Świebodzic”. W lekkiej i humorystycznej formie przedstawiono w nim 16 postaci, które okazały się szczególnie znaczące dla Towarzystwa. Postacie nie są podpisane, ale rozpoznanie ich nie sprawia większego trudu.

Jubileuszową galę uświetnił koncert w wykonaniu grupy szantowej „Najlepszy TIM”, złożonej ze świebodzickich VIP-ów, był także jubileuszowy tort.

Agnieszka Bielawska-Pękala, UM Świebodzice,
opr. red.
Zdjęcia UM Świebodzice

Poprzedni artykułList otwarty do prezydent Świdnicy
Następny artykułPewne zwycięstwo piłkarek z G-3