Strona główna 0_Slider Dzień Kobiet w Galerii Świdnickiej pod hasłem „samokontrola”

Dzień Kobiet w Galerii Świdnickiej pod hasłem „samokontrola”

0

Galeria Świdnicka zaprasza wszystkie Panie do udziału w wydarzeniu „Akcja Samokontrola” w dniach 11 i 12 marca w godzinach od 12 do 18. Wydarzenie odbywa się w ramach ogólnopolskiej „Akcji Samokontrola – Nie daj się chorobie. Pokonaj ją sama!”.

Uczestniczki spotkań dowiedzą się przede wszystkim jak przeprowadzać samobadanie piersi jako pierwszy krok do walki z rakiem oraz uzyskają wszelkie niezbędne informacje na temat badań i profilaktyki raka piersi.

Organizatorzy przygotowali upominki i konkurs, w którym można wygrać: szczoteczkę elektryczną, czajnik elektryczny, wagę kuchenną , opiekacz, żelazko parowe. W ramach konkursu będzie działać strefa filmowa i zostanie uruchomiony specjalny ogólnopolski kanał na youtube prezentujący nagrania konkursowe i inne filmy realizowane w ramach tej szczytnej akcji.

Zależy nam na dotarciu do jak największej ilości kobiet. Wcześnie wykryty rak piersi jest uleczalny i to jest bardzo istotna informacja dla wszystkich kobiet. Pełnimy ważne funkcje – jesteśmy matkami, żonami, córkami, realizujemy się zawodowo i społecznie. Kochamy życie, więc dbajmy o nie. To słowa, które ja jako przedstawiciel biura organizatora chciałabym przekazać w swoim imieniu i wszystkich tych, którzy z zaangażowaniem włączyli się w naszą ideę” – mówi o akcji pani Malwina Turek. Biust kobiecy uważany jest za jedną z najbardziej intymnych części jej ciała i wiem, że wiele kobiet boi się rozmawiać na ten temat. Nawet te dojrzałe wiekowo często nie posiadają wystarczającej wiedzy pozwalającej na przeprowadzenie prawidłowo samobadania. Profilaktyka jest bardzo ważna, ponieważ im wcześniej wykryjemy raka, tym mamy większą szansę na wyleczenie się i w efekcie na uratowanie swojego życia – podkreśla w rozmowie pani Malwina.

Organizatorzy spotkania liczą, że świdniczanki aktywnie wezmą udział w spotkaniu. Dla pań ceniących piękno zostanie przygotowana specjalna strefa fotograficzna z wizażem, gdzie będzie można zrealizować profesjonalną mini sesję zdjęciową. Dodatkowo w sobotę 11 marca w godzinach 14-18 wszystkie panie będą mogły wykonać badanie poziomu cukru oraz cholesterolu we krwi, a także skorzystać z porad profesjonalnego dietetyka oraz wykonać badanie składu masy ciała.

Pomysłodawcy akcji samobadanie uważają za pierwszy krok walki z rakiem i zachęcają do regularnych  badań mammograficznych oraz wizyt u lekarza.

Poprzedni artykułLodowisko w remoncie [FOTO/VIDEO]
Następny artykułOsiedle i Przyjaciele znów na szczycie