Strona główna 0_Slider Dla kogo derby? Karolina Jaworzyna Śl. – Polonia-Stal Świdnica

Dla kogo derby? Karolina Jaworzyna Śl. – Polonia-Stal Świdnica [RELACJA LIVE]

0

W 17. kolejce spotkań IV ligi dolnośląskiej piłkarze Karoliny Jaworzyna Śląska podejmą Polonię-Stal Świdnica. Pierwszy gwizdek arbitra już o 15.00.

Skład Karoliny: Wajdzik, Czernicki, M. Salamon, Drąg, M. Rosiak, Borowy, Mróz, Ptak, Bałut, Wilk, Ignatowicz

Skład Polonii-Stali: B. Kot, Kozachenko, P. Salamon, Klemiński, Ł. Kot, Sowa, Szuba, Łuszkiewicz, Jagieła, Szczygieł, Myrta

Zawodnicy wychodzą już na boisko, za moment rozpoczynamy

Rozpoczynamy spotkanie

3′ – gra w środku pola, piłką operują świdniczanie, ale bez większego zagrożenia

5′ – Ignatowicz strzela z 30 metrów, piłka wysoko ponad bramką

5′ – kolejna groźna akcja Karolina, Klemiński w ostatniej chwili zablokował Mroza

6′ – znakomita kontra gości, Kozachenko wychodził sam na sam z Wajdziekiem – szkoda, że zamiast strzelać próbował jeszcze dogrywać do partnerów!

9′ – Polonia-Stal mocno podkręca tempo, dobre akcje Myrty i Szuby. W pierwszej sytuacji Robert niecelnie dogrywał do partnerów, w drugiej Wojtek został zablokowany przy strzale z 20 metrów

11′ – Sowa – żółta kartka

13′ – rzut wolny dla Karoliny, dośrodkowanie z 30 metrów, ale dobrze radzą sobie z tą akcją świdniccy defensorzy

15′ – Polonia-Stal Świdnica na jednobramkowym prowadzeniu! Szczygieł znakomicie urwał się prawą stroną, dograł do Jagieły, który z bliskiej odległości pokonał Wajdzika!

20′ – goście suną z kolejnymi akcjami, na razie jednak bez strzału w światło bramki

22′ – Sowa efektownie kropnął z woleja, piłka po drodze zablokowana

23′ – blisko drugiego gole dla przyjezdnych, Wajdzik w ostatniej chwili uprzedził Myrtę

26′ – żółta karta dla Drąga za ostry faul na Szubie

26′ – Sowa z rzutu wolnego wysoko ponad bramką

30′ – lepszy fragment gry gospodarzy, kilka wrzutek w pole karne, pewnie radzi sobie Kot

35′ – Szuba próbował dogrywać do Szczygła, piłka wychodzi poza boisko

38′ – Rosiak – żółta kartka

41′ – dobre, składne akcje po obu stronach boiska – obie zakończone stratami

45′ – bardzo ostro się robi na boisku w Jaworzynie Śląskiej, kilka fauli gospodarzy bez piłki, sędziowie zupełnie nie radzą sobie z tym, co dzieje się na boisku!

żółte kartki dla Ignatowicza i Klemińskiego

koniec pierwszej połowy – Polonia-Stal prowadzi z Karoliną 1:0

Za moment rozpoczynamy drugą połowę. Debiut w świdnickim zespole w drużynie seniorów zaliczy 17-letni Michał Soma, który zastąpi Łukasza Kota

początek drugiej połowy

47′ – strata gości w środku pola, Bałut pędzi pod bramkę świdniczan i strzela na 1:1!

52′ – Szuba uderza z 30 metrów z rzutu wolnego, piłka po rykoszecie sprawiła olbrzymie problemy Wajdzikowi

53′ – podwójna zmiana w Jaworzynie – boisko opuszczają Drąg i Mróz, na boisku widzimy Roszaka i Piątka

54′ – jeszcze jedna zmiana w Karolinie, Schmidt zastępuje Czernickiego

59′ – Kot fauluje w polu karnym – żółta kartka i rzut karny dla Karoliny!

Ignatowicz strzela na 2:1!

65′ – do ataku ruszyli poloniści, ale w drugiej połowie wyglądają jak na razie bardzo słabo

67′ – Tymcik zastępuje Salamon w drużynie Karoliny

68′ – taktyczny faul Somali i żółta kartka

71′ – rzut rożny dla gości, spore zamieszanie w szesnastce jaworzynian, piłka nie chciała jednak wpaść do bramki

76′ – Karolina w defensywie, świdniczanom nic jednak w drugiej połowie nie wychodzi

77′ – J. Rosiak za Ignatowicza

80′ – żółta kartka dla Bałuta za próbę wymuszenia rzutu karnego

84′ – zmiana u polonistów, Jędrasiewicz za Łuszkiewicza

88′ – Kusio zmienia Jagiełę

90′ – żółta kartka dla Tymcika