Strona główna 0_Slider Budują ścieżki, oszczędzają drzewa

Budują ścieżki, oszczędzają drzewa

16

Na dobre ruszyły budowy ścieżek rowerowych w Świdnicy. Wykonawcy zostali zobowiązani do ochrony drzew, rosnących przy nowych trasach.

Tak jest w przypadku alei wzdłuż ulicy Nadbrzeżnej. Chronione są także drzewa przy ul. Kopernika i na terenach nadrzecznych za ulicą Westerplatte.

W Świdnicy trasy rowerowe powstaną przy znaczącym współudziale środków unijnych. Wszystkie planowane inwestycje mają przekroczyć 8 milionów złotych.

W tej chwili twa budowa ścieżek przy ul. Łącznej, nad rzeką Bystrzycą (wjazd od ulicy Westerplatte) oraz przy ul. Nabrzeżnej i Kopernika.

Jak już informował Urząd Miejski w Świdnicy, przy ulicy Nadbrzeżnej powstanie ścieżka o szerokości 2 metrów, chodnik z kostki betonowej, barierka zabezpieczająca oraz pas zieleni. Trasa połączy ulicę Kopernika z Wrocławską. W projekcie przewidziane jest także miejsce do odpoczynku z ławkami i stojakami na rowery. Zmodernizowane zostanie również oświetlenie – postawione zostaną 32 nowe słupy oświetleniowe.

Przy ulicy Kopernika wybudowana zostanie ścieżka rowerowa o szerokości od 2 do 2,6 metra, chodnik z kostki betonowej, zatoki postojowe o powierzchni ok. 300 m2, zatoki autobusowe oraz tereny zielone. Ścieżka ta połączy osiedle Zarzecze z centrum miasta. Powstanie także dwuprzęsłowa kładka rowerowa na rzece Bystrzycy, która zlokalizowana będzie obok istniejącego mostu. I w tym przypadku inwestycja nie ogranicza się tylko do udogodnień dla rowerzystów, oprócz wspomnianych chodników i zatok przy ul. Kopernika stanie 28 nowych słupów oświetleniowych.

Wykonawcą obu zadań jest konsorcjum Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów oraz firma „Most” Sp. z o. o. Koszt tych inwestycji to ok. 3 mln zł.

Ciąg pieszo rowerowy powstaje także na odcinku od ul. Westerplatte wzdłuż ulicy Bokserskiej. W tym roku budowa ścieżek zaplanowana jest również na osiedlu Zawiszów wzdłuż ul. Kazimierza Odnowiciela od ul. Henryka Pobożnego do drogi krajowej nr 35 i następnie od drogi krajowej nr 35 wzdłuż ul. Waleriana Łukasińskiego do ul. Krętej. Nowe trasy rowerowe przebiegać będą także od ul. Wałbrzyskiej wzdłuż ul. Janusza Korczaka do ul. Leśnej oraz wzdłuż ul. Leśnej do wjazdu do szpitala „Latawiec”.

/opr. red./
Zdjęcia Anna Pawłowska