Strona główna 0_Slider Zostań paleontologiem, geologiem i odkrywcą. Warsztaty dla dzieci

Zostań paleontologiem, geologiem i odkrywcą. Warsztaty dla dzieci [FOTO]

0

W Galerii Świdnickiej trwa drugi dzień Giełdy Minerałów. Dziś, jeszcze do 16:00, najmłodsi mogą za darmo wziąć udział w przygotowanych specjalnie dla nich warsztatach, w ramach których własnoręcznie oszlifują agaty albo wcielą się w młodych odkrywców.

Giełda Minerałów i Kamieni Szlachetnych gości w Świdnicy już po raz czwarty. Kilkunastu wystawców z całej Polski przygotowało swoje najlepsze zbiory i produkty: agaty, kalcyty, jaspisy, ale też skamieniałości z Jury Krakowsko-Częstochowskiej, muszle morskie, koralowce czy skamieniałe amonity. Na miejscu można kupić też wykonaną ręcznie biżuterię – naszyjniki, kolczyki, pierścionki czy broszki.

W programie drugiego dnia giełdy znalazły się także atrakcje dla najmłodszych – „Warsztaty agatowe”, w trakcie których można własnoręcznie oszlifować agat i odkryć tajemnicę agatowych wzorów oraz „Geo-zabawa”, czyli szansa na poznanie pradawnych ślimaków, amonitów czy trylobitów. Wcielając się w odkrywców – paleontologów, uczestnicy wspólnie wydobywają prawdziwe skamieniałości sprzed milionów lat oraz ozdabiają prehistoryczne stworzenia. – W trakcie warsztatów można zobaczyć cały proces przygotowania kamienia szlachetnego czy pobawić się w odkrywcę poszukującego skamieniałych zwierząt. Choć składająca się z trzech etapów całość może zająć nawet pół godziny, zachęcamy do dołączania się w każdej chwili – mówi pani Monika, mama jednego z uczestników wydarzenia.

Giełda Minerałów będzie trwać do zamknięcia Galerii Świdnickiej.

/opr. red./
Zdjęcia Anna Pawłowska

Poprzedni artykułPamiętają o świdnickich Sybirakach. 77. rocznica zsyłek [FOTO]
Następny artykuł100% świdnickiego rocka, czyli zimowa „Truskawka”