Strona główna 0_Slider Ferie rozpoczęte

Ferie rozpoczęte [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Ferie 2017 właśnie się rozpoczęły. Dzieci mają mnóstwo propozycji i pomysłów jak je spędzić. Ważne, by przy okazji pamiętały o kilku podstawowych zasadach tak, aby był to czas bezpiecznej zabawy.

Zimowe zabawy według Arona Podolskiego

Jazda na sankach, nartach, łyżwach, rzucanie się śnieżkami, lepienie bałwanów, orzełki… Wbrew pozorom zima sprzyja aktywności fizycznej i wcale nie pachnie nudą. Trzeba jedynie pamiętać o tym, że jazda na łyżwach jest bezpieczna wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych, najlepiej pod okiem dorosłych. Staw, jezioro czy nasz świdnicki zalew Witoszówka nie nadają się do spacerów po tafli, ani do gry w hokeja czy jazdy figurowej.

Szymon Tomaszewski zimą na placu zabaw

Jeśli wybieracie się na narty, koniecznie zabierzcie kask. Do jazdy na sankach wybierajcie pagórki na których nie rosną drzewa, nie nadają się do tego stoki narciarskie, poza wyznaczonymi fragmentami. Wybierajcie górki oddalone od ulicy.

Lena Tomaszewska na zimowym spacerze

Gdy organizujecie wojnę na śnieżki, upewnijcie się, że kulki lepicie ze śniegu i nie ma w nich lodu, który jeśli trafi kogoś w twarz czy głowę, może zrobić krzywdę. A gdy zdecydujecie ulepić bałwana, zapytajcie czy garnek, który wybraliście dla niego na kapelusz, nie jest przypadkiem najnowszym wyposażeniem kuchni.

Bałwan autorstwa Mikołaja Cychowskiego

Autorom powyższych prac gratulujemy pomysłów na spędzanie ferii zimowych na świeżym powietrzu. Mamy nadzieję, że znajdą czas na wykorzystanie wygranych biletów w świdnickim kinie Cinema 3D.

Dobrej zabawy życzą wam pracownicy portalu Świdnica24!