Strona główna 0_Slider Świdniccy harcerze nominowani w konkursie „Niezwyczajni”. Głosuj!

Świdniccy harcerze nominowani w konkursie „Niezwyczajni”. Głosuj!

3

Już po raz siódmy Związek Harcerstwa Polskiego zaprasza do głosowania w plebiscycie na najlepszych instruktorów z całego kraju. W tym roku aż dwoje harcerzy ze świdnickiego hufca ma szansę zdobyć tytuł „Niezwyczajnych”.

Harcmistrz Piotr Pamuła i przewodniczka Zuzanna Pacześniak znaleźli się wśród 25 najbardziej wyróżniających się instruktorów harcerskich z Polski. Od 2010 roku ZHP tytułem „Niezwyczajnych” nagradza tych działaczy Związku, którzy swoje zadania wypełniają w niestandardowy i kreatywny sposób, jednocześnie kierując się zasadami zawartymi w Prawie Harcerskim. Jak zaznaczają organizatorzy konkursu, najważniejszy jest świetny kontakt z młodymi ludźmi, umiejętność wychowania nowych pokoleń w duchu współpracy i wspieranie ich we wszechstronnym rozwoju.

Piotr Pamuła to legenda świdnickiego hufca – przez wiele lat pełnił funkcję jego komendanta, jest też założycielem jednej z najbardziej rozpoznawalnych drużyn harcerskich w kraju, czyli 29. ŚDH „Dęby” im. Andrzeja Małkowskiego. Nominację w kategorii „Efektywne zarządzanie” otrzymał jednak za prowadzenie bazy obozowej w Niesulicach. To m.in. za jego sprawą powstał tu ośrodek, w którym od lat harcerze (i nie tylko) spędzają wakacje – np. żeglując czy jeżdżąc konno. Zuzanna Pacześniak, nominowana w kategorii „Granatowy szlak”, wraz z dwoma drużynami z harcerstwa założyła szczep harcerski, w którym będzie pełnić funkcję zastępcy komendanta. W zeszłym roku zaangażowała się m.in. akcje Wielkiego Szycia Misiów dla dzieci, które są ofiarami wypadków, czy wysyłania ręcznie przygotowanych kartek do małych pacjentów z oddziałów onkologicznych. Prowadzi także hufcowe Warsztaty dla Zastępowych, organizuje też trasę hufca na Ogólnopolskim Rajdzie Granica.

To nie pierwszy raz, kiedy świdniczanie znaleźli się wśród najlepszych instruktorów z kraju. Tytuł „Niezwyczajnych” otrzymali już Julianna Zapart (2013), Aleksandra Karwala (2014) i Michał Działowski (2015). Głosy w tegorocznym plebiscycie można przesyłać do 22 lutego; strona do głosowania znajduje się TU.

/sab/

Poprzedni artykułAwaria na ul. Bohaterów Getta
Następny artykułKlasy mundurowe włączone do III LO w Świdnicy