Strona główna 0_Slider Przybywa atrakcji i darów na charytatywny mecz siatkarski

Przybywa atrakcji i darów na charytatywny mecz siatkarski

0

Koszulka mistrza świata Pawła Fajdka czy koszulka zawodnika drużyny Bayern Leverkusen – to tylko skromna część gadżetów, podarowanych na licytację, która zostanie przeprowadzona już 19 lutego podczas akcji charytatywnej na rzecz Małgosi Lizak-Podleśnej. Lista darów i atrakcji wydłuża się z każdym dniem.

mecz1Kiedyś w barwach świdnickiego klubu walczyła o punkty na wielu parkietach, dziś zmaga się z niezwykle rzadką chorobą. Obecne zawodniczki MKS Polonia Świdnica wspólnie z portalem Swidnica24.pl oraz środowiskiem piłkarskim skupionym wokół klubu Gryf Świdnica w niedzielę 19 lutego organizują wielkie granie i licytację na rzecz Małgorzaty Lizak – Podleśnej. Akcja pod hasłem „Łączy nas sport i siatkówka” rozpocznie się o godzinie 15.00 w hali sportowej przy ul. Galla Anonima w Świdnicy. Patronat nad akcją objęła prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

Koordynatorka akcji, prezes MKS Polonia Świdnica Grażyna Działowska wylicza okazje do przekazania środków na leczenie Małgosi: będą sprzedawane cegiełki, kalendarze, gadżety sportowe. Największą atrakcją będzie licytacja. Na liście przedmiotów do wylicytowania są już zmywarka, koszulki MKS POLONIA Świdnica i piłki z podpisami Mistrzów Pucharu Polski 2017r. ZAKSA Kędzierzyn Koźle, koszulka Pawła Fajdka, koszulka i rękawice Drwala, 2 zaproszenia do Starego Młyna, zaproszenie do restauracji Biały Las, voucher na wymianę opon, obraz Marty Kowalskiej,  5 voucherów na kolację do Delagio, 3 vouchery do restauracji Manufaktura, 2 vouchery do Salonu Fryzjerskiego przy ul. Kotlarskiej, biżuteria, a nawet jeep z pełnym bakiem, który zostanie wypożyczony na tydzień! Cenne przedmioty na licytację podarował działacz sportowy i radny Wiesław Żurek, a są to: piłka Mikasa z podpisami drużyny IMPEL Wrocław, koszulka meczowa SKRY BEŁCHATÓW, koszulka meczowa Grzegorza Łomacza – CUPRUM LUBIN. To dopiero początek listy, która z każdym dniem jest coraz dłuższa!

Głównym punktem programu będzie mecz między MKS Polonia Świdnica a drużynami Swidnica24.pl oraz samorządowców. Nie zabraknie rywalizacji w tzw. „gwoździa” oraz występów utalentowanych sportowców, tancerzy i nawet przedszkolaków.

Cały koszt z akcji zasili konto Małgosi, której życie z każdym dniem jest coraz trudniejsze. Działania będą prowadzone za pośrednictwem Fundacji Sedeka „Zdążyć z Pomocą” – posiadającą zgodę na prowadzenie zbiórek.

Wpłaty można dokonywać cały czas na konto: 35103015080000000816691036 z dopiskiem 11037 Małgorzata Lizak- Podleśna.

19 lutego w hali na Zawiszowie sportowcy i amatorzy gwarantują prawdziwą rywalizację i świetną zabawę. Już teraz warto rezerwować termin!

***

U 38-letniej dziś Małgorzaty Lizak-Podleśnej rozpoznano  rzadką i skomplikowaną chorobę – nawracające zapalenie chrząstek.  Z chorobą Małgosia boryka się już 20 lat, a schorzenie  powoduje ogromny ból stawów i zmiany chrząstek miękkich.  Nawracające zapalenie chrząstek nie ma swojej genezy i jak na razie jest nieuleczalne. Rozwój choroby można jednak zahamować leczeniem. Dobre rezultaty daje terapia i stosowanie adekwatnych leków w Bostonie. Niestety, tej terapii nie finansuje ani NFZ, ani Ministerstw Zdrowia. Rodzina Małgosi stale walczy o środki na kontynuację leczenia.

plakat1

Poprzedni artykułCo dalej z Platformą Obywatelską w Świdnicy i powiecie?
Następny artykułMuszkieter znów do wzięcia [Aktualizacja]