Strona główna 0_Slider Przebudowa skrzyżowania Wodna-Mieszka I coraz bardziej realna

Przebudowa skrzyżowania Wodna-Mieszka I coraz bardziej realna

5

Do 23 lutego przyjmowane będą oferty do przetargu na przebudowę jednego z najbardziej kolizyjnych skrzyżowań w Świdnicy. Na zadanie zostało zarezerwowane 1,5 miliona złotych.

Przebudowa była obiecywana od 2015 roku, a wszystko wskazuje na to, że zamiary zostaną zrealizowane do końca października 2017 roku. Skrzyżowanie jest niezwykle kolizyjne i niebezpieczne, szczególnie dla pieszych. To trasa, którą pokonują dzieci do Szkoły Podstawowej numer 6 i Gimnazjum nr 4. Wchodzących na przejścia pieszych kierowcy często nie są w stanie dostrzec. Dodatkowym problemem jest brak zatok autobusowych przy ulicy Mieszka I.

Wszystkie te niedogodności mają zniknąć. Skrzyżowanie zostanie rozbudowane o pas do lewoskrętu, będą 4, a nie jak obecnie 3 przejścia dla pieszych, nowe oświetlenie i co najważniejsze – sygnalizacja świetlna. Dodatkowo przy ul. Mieszka I powstaną dwie zatoki autobusowe z wiatami.

Zanim wykonawca przystąpi do prac, zostanie wymieniona podziemna infrastruktura. Odpowiedzialne firmy będą miały na to 6 tygodni od dnia przekazania placu budowy.

Inwestycja zostanie wykonana wyłącznie ze środków miejskich.

/red./