Strona główna 0_Slider Nie rezygnujemy z budżetu obywatelskiego – deklarują władze Świdnicy

Nie rezygnujemy z budżetu obywatelskiego – deklarują władze Świdnicy

0

Jak już informowaliśmy, będą duże zmiany dotyczące czwartej edycji budżetu obywatelskiego w Świdnicy. Głosowanie zaplanowano dopiero na październik, ale – jak deklaruje miasto – zarezerwowana w budżecie miasta na 2017 rok kwota (3,6 miliona złotych) w części zostanie wydana na zadania wskazane bezpośrednio przez mieszkańców. Jaka to będzie część, na razie nie wiadomo.

Jednym z niedokończonych zadań z III edycji budżetu obywatelskiego jest zagospodarowane skweru przy ul. Wałowej

Informacja UM w Świdnicy:

Świdnica nie rezygnuje z realizacji budżetu obywatelskiego. Kolejna, czwarta jego edycja odbędzie się w tym roku. Jedyne wprowadzone zmiany polegać będą na wydłużeniu terminów składania wniosków oraz samego głosowania. Zmiana harmonogramu, szeroka akcja promocyjna i edukacyjna mają zachęcić mieszkańców do udziału w głosowaniu.

Według wstępnych założeń, do końca maja mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje propozycje zadań, do końca sierpnia zostaną one zweryfikowane, a we wrześniu ogłoszona zostanie ostateczna ich lista. Głosowanie trwać będzie przez dwa tygodnie.

W tym roku kończy się realizacja większości inwestycji, które zwyciężyły w poprzedniej edycji. Niektóre z nich m. in. skwer przy ul. Wałowej, pl. Drzymały, kort tenisowy na Osiedlu Młodych wymagały dodatkowych środków ze względu na poszerzenie zadań np. oświetlenie kortu. Na te i inne zadania, które znalazły się na liście wskazanej przez mieszkańców wyasygnowane zostaną środki zarezerwowane w budżecie roku 2017. Z tych też pieniędzy rozpocznie się realizacja części zadań wybranych w tym roku.

Ostateczny kształt budżetu obywatelskiego poznamy po konsultacjach z radnymi Rady Miejskiej w Świdnicy.

Rzecznik Prasowy
Urzędu Miejskiego w Świdnicy
Magdalena Dzwonkowska