Strona główna Wydarzenia Świebodzice Na pomoc ptakom

Na pomoc ptakom

0

Akcję o sympatycznej nazwie „Każdy ptaszek zasługuje na swój daszek” przeprowadzili członkowie Stowarzyszenie Straży Ochrony Przyrody w Świebodzicach. Spora grupa dzieci i młodzieży pod kierunkiem komendanta Piotra Zwierzyńskiego odwiedziła staw rybny znajdujący się na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego, w Dolnie Różaneczników. Młodzi strażnicy z Klubu Młodego Strażnika z SP 3 przyrody powiesili dwadzieścia budek dla ptaków.

– Każde dziecko losowało taką budkę i podpisywało własnym imieniem. To była dla dzieci szczególna frajda tym bardziej, że będą mogły teraz „odwiedzać” swoich lokatorów i sprawdzać, czy jakaś ptasia rodzinka zadomowiła się w nowym domu – mówi Piotr Zwierzyński. Budki wytwarzane są przez członków Stowarzyszenia, z materiałów odpadowych. Są więc w pełni ekologiczne.

To kolejna już akcja naszych dzielnych strażników. W ubiegłym roku podobne budki powiesili w Parku Miejskim, za stawem na ul. Solnej, czy na Warszawiance.
Końcem marca Stowarzyszenie planuje kolejne, proekologiczne działania.
Będzie to sadzenie drzew.

– Czekamy jeszcze na teren, jaki wskaże nam leśnictwo i wtedy zaprosimy mieszkańców całego miasta do wspólnego sadzenia lasu – dodaje Piotr Zwierzyński.

Agnieszka Bielawska-Pękala, UM Świebodzice

Poprzedni artykułPonad 8 milionów złotych na ścieżki rowerowe
Następny artykułDialog o losie i duszy. Stanisław Vincenz – wystawa i wykład w MBP