Strona główna 0_Slider „Mechanik” z Szekspirem na ulicy

„Mechanik” z Szekspirem na ulicy

1

Nie zraziło ich przenikliwe zimno ani zaskoczone spojrzenia przechodniów. Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych dzisiaj na ulicach Świdnicy czytali fragmenty dzieł Szekspira. To kolejny pomysł związany z wieloletnią inicjatywą szkoły „Poczytaj w Mechaniku”.

– Mamy już scenę balkonową z „Romea i Julii”, teraz czas na „Hamleta”. To sceny, które złożą się na film przygotowywany przez naszych uczniów z klas III a i III c. Przy okazji sprawdzamy reakcje przechodniów – z uśmiechem wyjaśnia Agnieszka Malarczyk, nauczycielka języka polskiego i historii w ZSM. 2016 był Rokiem Szekspirowskim, stąd wybór dzieł tego autora do tegorocznej edycji „Poczytaj w Mechaniku”. Film będzie można obejrzeć na spotkaniu w kwietniu.

Od kilku lat wczesna wiosną nauczyciele i uczniowie ZSM przygotowują specjalny wieczór, poświęcony czytaniu. Spotkania zawsze mają ciekawa oprawę i towarzyszy im kiermasz książek. Jak zapewniają uczniowie, to działań włączają się z własnej woli i z dużym entuzjazmem, zadając kłam powszechnemu przekonaniu, że w technikach nikt nie interesuje się literaturą piękną.

/asz/

Poprzedni artykułO ptasiej grypie w wydziale zarządzania kryzysowego
Następny artykułZniszczył ogrodzenie, porzucił auto i uciekł