Strona główna 0_Slider 444 km przez góry dla chorego ratownika

444 km przez góry dla chorego ratownika

0

Przeszedł 444 km przez 13 pasm górskich, wspiął się na 9 szczytów. Wyprawa Głównym Szlakiem Sudeckim zakończona. Świdniczanin Andrzej Sawicki zimową wędrówkę dedykował ratownikowi GOPR-u, który po udarze wymaga rehabilitacji. Marsz zakończony, ale zbiórka środków wciąż trwa.

9 stycznia 2017 Andrzej Sawicki wyruszył Głównym Szlakiem Sudeckim w samotną trasę, aby promować zbiórkę środków na rehabilitację Józefa Sułkowskiego, ratownika GOPR. Wyprawie patronowała Fundacja GOPR. Pod koniec stycznia z powodów zawodowych musiał przerwać marsz, ale 11 lutego wrócił na trasę. Przez dwa dni pokonał ostatnie 38 kilometrów od Głuchołazów do Prudnika.

Cały czas trwa zbiórka na rzecz rehabilitacji Józefa Sułkowskiego. Ratownik GOPR po udarze mózgu potrzebuje finansowego wsparcia w rehabilitacji. Józef Sułkowski nie może wyjechać do sanatorium, gdyż wymaga opiekuna, a bez grupy inwalidzkiej opiekun jest dodatkowo płatny. Andrzej Sawicki ma ogromną nadzieję, że uda się zebrać potrzebne pieniądze. Wpłat można dokonywać także na konto Fundacji GOPR:

Numer konta: 50 1750 0012 0000 0000 3337 6127
Raiffeisen Polbank
W tytule przelewu: „Pomoc dla Józefa — Ratownika GOPR”

Zbiórka potrwa do 15 marca 2017 roku.

/opr. red./

Zdjęcia i nagranie pochodzi z bloga podróżnika andysawicki.pl