Strona główna 0_Slider Zagłosuj na opowiadania uczniów świdnickiego Ekonomika!

Zagłosuj na opowiadania uczniów świdnickiego Ekonomika!

0

800 zespołów z całej Polski zgłosiło się do konkursu na najlepszy zbiór opowiadań. Wyzwanie podjęło także czworo młodych świdniczan, którzy postanowili spróbować swoich sił w literaturze. Od głosów internautów zależy, czy będą mieli szansę na finałową ocenę i nagrody.

autorzy„Twórcze umysły, czyli: Ewa Marczewska (kl. 4TE2), Marek Marczewski, (kl. 2TE1) Katarzyna Rzeczkowska (kl. 3TE1) oraz ilustratorka Natalia Curry (3TE1). Jesteśmy uczniami Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia w Świdnicy. Chodzimy do trzech różnych klas, mamy zupełnie inne zainteresowania, ale łączy nas wspólna pasja – uwielbiamy czytać książki. W związku z tym postanowiliśmy wziąć udział w ogólnopolskim turnieju literackim „Misja – książka” – opisują młodzi adepci literatury.  – Nasze zadanie polegało na napisaniu opowiadań (żadne z opowiadań nie mogło przekroczyć 18000 znaków) i zaprojektowaniu książki w integralnym systemie wydawniczym Ridero. Organizatorami konkursu są: RIDERO, wolnelektury.pl oraz Fundacja Nowoczesna Polska, natomiast patronat honorowy pełni Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Turniej składa się z dwóch etapów.  Pierwszy to otwarte głosowanie internautów na stronie konkursu – w ten sposób zostanie wybrana TOP 50. W drugim etapie, spośród 50 prac z największą liczbą głosów, 5-osobowe Jury, złożone ze znawców literatury i rynku wydawniczego wybierze laureatów w dwóch kategoriach: dla zespołu i dla wybranych opowiadań. Główne trofeum to Złote Pióro.

okladka-ksiazkiNa zbiór świdnickich uczniów składają się opowiadania „Teraz twoja kolej”, „Obiecuję” i „Podwójna wygrana”. Można je przeczytać pod adresem www.ridero.eu.

Głosowanie potrwa do 15 stycznia. Oddaj swój głos na świdnickich uczniów TU.