Strona główna Wydarzenia Świebodzice Świebodziczanie witali Nowy Rok

Świebodziczanie witali Nowy Rok [FOTO]

0

Świebodziczanie przywitali Nowy Rok w blasku rozświetlających niebo fajerwerków i radosnej atmosferze. Zabawa rozpoczęła się o godz. 22:00, przy dźwiękach muzyki serwowanej przez zespół Capone Band wszyscy oczekiwali na ten najważniejszy moment, czyli północ.

swiebodzice-sylwester-2016-7
Tuż przed godziną 0:00 przed ratuszem pojawił się burmistrz Bogdan Kożuchowicz wraz z małżonką, by tradycyjnie – tak, jak dzieje się to od wielu lat – powitać Nowy Rok wraz z mieszkańcami miasta. Nie zabrakło także przedstawicieli Rady Miejskiej: Teresy Małeckiej, Dariusza Błaszczyka i Marka Gąsiora. Nowy Rok witał z mieszkańcami także prezes OSiR Świebodzice Sp. z o.o. Janusz Zieliński.

Kochani, dziękuję Wam za 2016 rok, to był dobry rok dla miasta i mam nadzieję, że także dla Państwa. Życzę wszystkim udanego 2017 roku, niech obfituje w same dobre wydarzenia, pomyślność, zdrowie i dostatek – gdy zabrzmiały życzenia do burmistrza Bogdana Kożuchowicza, wybiła północ, wystrzeliły korki szampanów, a wszyscy zebrani złożyli sobie noworoczne życzenia. Mieszkańcy raczyli się także symboliczną lampkę szampana od władz miejskich.

Zabawa obfitowała w wiele atrakcji, były konkursy, karaoke, a także nauka tańca pod okiem profesjonalnego instruktora. Pogoda sprzyjała bawiącym się pod gołym niebem, humory także dopisywały; impreza była bezpieczna i profesjonalnie zorganizowana.

Agnieszka Bielawska-Pękala, UM Świebodzice