Strona główna 0_Slider W Świdnicy zagościła flaga The World Games!

W Świdnicy zagościła flaga The World Games! [FOTO]

0

Mimo że do rozpoczęcia dziesiątej edycji The World Games pozostało około pół roku (impreza odbędzie się w dniach 20-30 lipca), to już dziś w Gimnazjum nr 3 w Świdnicy można było poczuć atmosferę imprezy nazywanej również Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich. Wszystko za sprawą Międzypokoleniowego Forum Lokalnych Sportowców.

CSC_1744

Gimnazjum nr 3 już po raz czwarty jest organizatorem Międzypokoleniowego Forum Lokalnych Sportowców – spotkań znanych zawodników, trenerów z uczniami świdnickich szkół i najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta. Dziś nie było inaczej, a gościem specjalnym był ambasador The World Games i srebrny medalista olimpijski z Pekinu Paweł Rańda (wioślarstwo). Szczególnym wydarzeniem było jednak przejęcie flagi The World Games. Nie brakło czasu także na specjalne pokazy sportowe przygotowane przez uczniów i świdnickich sportowców, a także zapoznanie przybyłych gości z ideą The World Games. Dla dzieci i młodzieży zostało przygotowane miasteczko sportowe, gdzie można było spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach nieolimpijskich.

Już w lipcu tego roku we Wrocławiu, ale i m. in. w Świdnicy pojawią się sportowcy z całego świata, którzy będą ze sobą rywalizować w 31 dyscyplinach sportowych w ramach The Word Games – zwanych także Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich. Przed nami 10 dni rywalizacji, około 3500 zawodników na starcie reprezentujących ponad 100 krajów. Zmagania toczyć się będą na ponad 20 arenach sportowych, w tym na terenie lodowiska Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W naszym mieście rozegrane zostaną mecze w hokeju na rolkach, a także zawody w jeździe figurowej na wrotkach. Będzie to już 10. edycja Igrzysk Sportów Nieolimpijskich, które rozgrywane są zawsze w rok po letnich igrzyskach olimpijskich przez International World Games Association pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

/MDvR, FOTO: MDvR, Anna Pawłowska/