Strona główna Kultura Nowoczesny „Regał pamięci” w bibliotece

Nowoczesny „Regał pamięci” w bibliotece

0

Żarowska Biblioteka Publiczna wzbogaciła się o nowoczesny „Regał pamięci”, na który systematycznie będą trafiać pamiątki i archiwalia związane z historią regionu. Już jutro rozpocznie się oficjalna inauguracja instalacji.

1

„Regał pamięci” jest częścią „Biblioteki Dziedzictwa”, projektu przygotowanego wspólnie przez Fundację Inicjatywa B i Stowarzyszenie Labiryntarium.pl. – Obecnie na regale można znaleźć dokumenty zakupione głównie na zagranicznych aukcjach. Sprowadzenie konkretnych eksponatów było możliwe dzięki dobrowolnym wpłatom mieszkańców gminy Żarów, którzy chcą razem z nami budować kolekcję – mówi Tomasz Nycz, jeden z organizatorów. Więcej informacji o „Bibliotece Dziedzictwa”, w tym o zebranej już kolekcji eksponatów, można przeczytać na stronie www.bibliotekadziedzictwa.pl.

2

Już jutro o 17:00 w żarowskiej Bibliotece Publicznej rozpocznie się inauguracja „Regału pamięci”. Organizatorzy szczegółowo omówią i zaprezentują instalację; przedstawią także mobilną aplikację na smartfony, dzięki której będzie można m.in. śledzić rozwój kolekcji czy poznać informacje o poszczególnych artefaktach zgromadzonych na regale.

– Wśród eksponatów są prawdziwe perełki – zabytkowe dokumenty, mapy, fotografie, kartki pocztowe, niektóre liczące blisko sto lat. Na inaugurację zapraszamy nie tylko pasjonatów historii, ale wszystkich, którzy chcieliby lepiej poznać i zrozumieć dzieje naszego regionu. Zachęcamy też do włączania się w akcję zbierania lub przekazywania archiwaliów – mówią organizatorzy.

/opr. red./

Poprzedni artykułW Świdnicy zagościła flaga The World Games! [FOTO]
Następny artykułDekoria w ścisłym dolnośląskim finale