Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Uczą się zarządzać pieniędzmi

Uczą się zarządzać pieniędzmi

0

20 uczniów z Gimnazjum Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej po raz kolejny spędzi ferie zimowe zgłębiając tajniki ekonomii, uczestnicząc w projekcie edukacyjnym „Na własne konto”. Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.

pieniadzeWarsztaty dla 20 uczniów z kl. I przeprowadzi  Edyta Zerka, nauczyciel gimnazjum wiedzy o społeczeństwie oraz szkolny doradca zawodowy wraz z przydzielonym studentem z wrocławskiej uczelni ekonomicznej.

Cały projekt edukacyjny jest podzielony na dwa etapy.

Pierwszy z nich odbędzie się już na feriach zimowych (13 – 17.02.2017 r.) Podczas warsztatów młodzież weźmie udział w różnych ćwiczeniach, zabawach, które będą miały na celu pobudzić i nauczyć młodych ludzi do kreatywności, przedsiębiorczości, oszczędności i inwestowania . Wezmą też udział w dwóch wycieczkach zawodoznawczych do banku i firmy budowlanej.

Etap II obejmuje kontynuację I etapu w formie pracy konkursowej, w ramach której uczniowie przygotowują projekt młodzieżowy. Projekty konkursowe, opracowane w II etapie, podlegają ocenie, a efekty pracy uczniów są nagradzane.

Na zakończenie projektu dla najaktywniej działających uczniów w projekcie i z najwyższą frekwencją przewidziane są nagrody – nowoczesne gry „Monopoli” już z kartami płatniczymi i czytnikami wpłat i wypłat pieniędzy z banku.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułSikał 20 metrów od darmowej toalety
Następny artykułZwłoki mężczyzny na klatce schodowej