Strona główna 0_Slider Tygrysy zagrają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Tygrysy zagrają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

1

Od kilku lat cieszą się zasłużoną popularnością. Świdniccy Alchemicy, czyli grupa teatralna działająca w ramach Alchemii Teatralnej, na każde przedstawienie przyciąga tłumy widzów. Bilety na grudniowe pokazy ich najnowszego spektaklu – „Sekretne życie tygrysów łazienkowych” – zostały wyprzedane do ostatniego miejsca. Jest jednak szansa, aby ponownie zobaczyć aktorów na deskach teatru. „Tygrysy” trafią znów na scenę w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tygrysy

Grupa aktorów współpracujących w ramach Alchemii Teatralnej działa już od 2008 roku, a w jej skład wchodzą znani świdniczanie (dyrektorzy szkół i firm, animatorzy kultury, ksiądz). Przez kilka lat działalności zespół wypracował własny styl – umiejętne łączenie satyry i groteski z refleksją. W swoich spektaklach starają się nie tylko bawić publiczność, ale też przedstawić komentarz do współczesnych wydarzeń czy ukazać nasze społeczeństwo w krzywym zwierciadle. Nad całością czuwa Juliusz Chrząstowski, aktor Teatru Starego, reżyser i współautor Alchemii.  „Sekretne życie tygrysów łazienkowych” to sztuka inspirowana „Męczeństwem Piotra Oheya”, jednoaktówką Sławomira Mrożka. Przygotowany przez alchemików spektakl  jest wielowarstwową historią o presji państwa, społeczeństwa, rodziny, biznesu, polityki i bezsilności tytułowego Piotra Oheya, którym może stać się dosłownie każdy.

Teatr dla zdrowia

15 stycznia o 17:00 Alchemicy zagrają specjalnie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wejściówki w cenie 15 zł można kupić w Informacji Turystycznej (ul. Wewnętrzna 2 – Rynek) od 4 stycznia. Wszystkie pieniądze ze sprzedaży biletów zasilą konto fundacji. To już trzecie przedstawienie charytatywne w historii zespołu. Pierwszy raz zagrali dla WOŚP w 2013 roku (spektakl „Królik, królik”), na koncie mają też występ na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w 2014 roku (spektakl „Nasza trzecia be”).

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy obchodzi swoje dwudziestopięciolecie. Tym razem zagrają dla ratowania życia i zdrowia na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

CO? „Sekretne życie tygrysów łazienkowych” – spektakl dla WOŚP
GDZIE? Sala teatralna, Świdnicki Ośrodek Kultury, ul. Rynek 43
KIEDY? 15 stycznia 2017
Bilety: 15 zł

Występują: Zofia Dziadura, Czesława Greś, Krystyna Kowalonek, Angelika Jaśkiewicz, Bożena Kuźma, Halina Szymańska, Teresa Wagilewicz, Zbigniew Curyl, Krzysztof Frączek, Kamil Gąszowski, Jacek Iwancz, Robert Kaśków, Krzysztof Paruch, Tadeusz Szarwaryn, Adam Szmajduch ze specjalnym udziałem ks. Romana Tomaszczuka

Dramaturgia i Reżyseria: Juliusz Chrząstowski, Andrzej Błażewicz

Ruch sceniczny: Tomasz Dajewski

Scenografia: Robert Kukla

/opr. red./
Zdjęcie Artur Ciachowski

styczen-tygrys