Strona główna 0_Slider Torty, statek, lot balonem i inne fanty – świdniczanie licytują dla WOŚP

Torty, statek, lot balonem i inne fanty – świdniczanie licytują dla WOŚP

0

Jeszcze do godziny 18:00 w Galerii Świdnickiej można wziąć udział w licytacjach i zobaczyć występy artystów w ramach 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O 18:00 dla orkiestry zaśpiewa gwiazda wieczoru – Patrycja Markowska.

OTWARCIE WOŚP W GALERII ŚWIDNICKIEJ - 2017.01.15 - (10)

Torty w kształcie serca przygotowane przez Eugeniusza Kępę z cukierni „Kasia”, obraz z wizerunkiem słynnego samolotu Manfreda von Richtchofena namalowany przez Roberta Kuklę, vouchery na pobyty w luksusowych hotelach i spa, plakat z autografem Roberta Lewandowskiego, a nawet wielki, drewniany model statku, skonstruowany przez jednego z osadzonych w Areszcie Śledczym – te i wiele innych fantów trafiło na licytację do Galerii Świdnickiej z okazji 25. finału WOŚP.

– Jak co roku sporo osób prywatnych, firm i instytucji przekazało na aukcje najróżniejsze przedmioty. Historii fantów można by poświęcić cały rozdział w opowieści o świdnickich licytacjach dla WOŚP. Najbardziej w pamięci utkwiła mi chyba piękna lampa z licznikiem, przekazana przez Fabrykę Aparatury Pomiarowej, czyli PAFAL – mówi Violetta Sobczak, prowadząca licytację. – Oczywiście, liczy się każda złotówka przekazana dla potrzebujących, ale po cichu mamy nadzieję, że uda nam się pobić zeszłoroczny rekord. Wtedy uzbieraliśmy blisko 112 tys. zł, licząc z pieniędzmi wrzuconymi do puszek i uzyskanymi z innych akcji – dodaje.

– Ofiarność ludzi jest w tym roku wyjątkowo duża – mówi Dominik, wolontariusz kwestujący dla WOŚP. – Zauważyłam, że wszyscy są bardziej hojni – pieniądze do puszek trafiają nie tylko częściej, pojawiają się też większe nominały – dodaje Alicja, kwestująca dla orkiestry już po raz drugi.

W Galerii Świdnickiej WOŚP wspierają także zespoły artystyczne. Od 14:00 widzowie mieli okazję zobaczyć młodych tancerzy, wychowanków Anny Trzeciak i Lubomira Szmida z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy. Na scenie można było podziwiać zespół „Mały Jubilat”, formację „Second”, mażoretki i formację „Koraliki”. Wystąpił też zespół „Krąg”, a o 17:30 zaśpiewają jeszcze wokalistki ze studia „Katharsis”.

Licytacje w Galerii będą trwać do 18:00. Później rozpocznie się koncert gwiazdy wieczoru – Patrycji Markowskiej.

/sab/
Zdjęcia Anna Pawłowska