Strona główna 0_Slider Rajdowcy i „Kasprowiczanie” grają dla WOŚP

Rajdowcy i „Kasprowiczanie” grają dla WOŚP

0

Można pomóc dzieciom i osobom starszym, a do tego przejechać się legendarnym „Maluchem”, czyli Fiatem 126p – jeszcze do 16:00 na świdnickim Osiedlu Zawiszów gra „Moto-orkiestra”. Dla potrzebujących zagrali też uczniowie I LO w Świdnicy. O 14:00 stratują licytacje i występy w Galerii Świdnickiej.

RAJD WOŚP - 2017.01.15 - (15)

Już po raz drugi rajdowcy z Dolnego Śląska spotkali się w Świdnicy, aby wspólnie zbierać pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jeszcze do 16:00 na Osiedlu Zawiszów (przy ul. Krzywoustego) można oglądać pojazdy przygotowane przez 15 załóg z całego województwa. Do miasta przyjechały zarówno samochody sportowe, jak i zabytkowe – np. legendarne Wołga i Warszawa. – Dla WOŚP gramy już drugi raz. To piękna idea. Oprócz tego, że pomagamy najbardziej potrzebującym, w tym roku wyjątkowo chcemy pokazać, że nie interesują nas sztuczne podziały i zakulisowe walki. Liczy się dobra zabawa i szczytny cel – mówi organizator „Moto-orkiestry”, Ryszard Krawczyk. Oprócz podziwiania aut, każdy uczestnik ma szansę zafundować sobie sportową przejażdżkę razem z profesjonalnym kierowcą. – To rewelacyjne przeżycie, jak podróż wehikułem czasu – mówi Aleksander Komorowski, który miał okazję przejechać się słynnym „Maluchem”.

Dla orkiestry zagrali też „Kasprowiczanie” – zarówno nauczyciele, uczniowie, jak i rodzice. Do 13:30 w I LO w Świdnicy można było posłuchać występów piosenkarzy i zespołów związanych ze szkołą; organizatorzy przygotowali też ciasta, słodkie poczęstunki i loterię fantową. – Jeden los to tylko 2 zł, a do wygrania była nawet nowoczesna maszyna do gotowania na parze – mówi Jarosław Moczulski, nauczyciel z „Kasprowicza”. – Uczniowie, rodzice i nauczyciele przekazali łącznie 150 fantów – wszelkich rozmiarów i wartości. Wszystkie sprzedały się jak ciepłe bułeczki, a ludzie wrzucali do puszki zdecydowanie więcej, niż kosztował pojedynczy los – dodaje.

Główna impreza rozpocznie się o 14:00  w Galerii Świdnickiej. Na scenie zobaczymy świdnickie zespoły folklorystyczne – występujące prawie od samego początku istnienia WOŚP, a także młodych wokalistów ze Studia Muzycznego „Katharsis”. Nie zabraknie też zabaw, animacji, malowania twarzy i innych atrakcji dla dzieci. Dodatkowo przygotowane zostały stoiska kosmetyczne dla pań. Przez cały czas będzie też można wylicytować fanty na rzecz orkiestry. Pełna lista dostępna jest TU.

Wisienką na torcie jest koncert Patrycji Markowskiej, która wraz z zespołem zagra około godziny 18:00. Finał imprezy to tradycyjnie „Światełko do nieba”. O godzinie 20:00, przed wejściem do Galerii Świdnickiej od strony ulicy Miłego Dnia, podziwiać będzie można profesjonalny pokaz sztucznych ogni.

/opr. red./
Zdjęcia Anna Pawłowska